Чим закінчився «ромоданівський майдан»

фінал "ромоданівського майдану"

ПП вже публікувала журналістське розслідування про ситуацію в Ромодані Миргородського району, так званий “ромоданівський майдан”. Фермери, приватні підприємці, одноосібники здали на Ромоданівський ХПП збіжжя, але столичний бізнесмен Роман Абрамов не розрахувався з аграріями. (Див. ПП: “Ні грошей, ні кукурудзи…”)

Романа Абрамова останній раз бачили в Ромодані у середині листопада. Більше у селищі він не з’явився. А от посланці від нього пробували заднім числом змусити здавачів підписати договори, відповідно до яких 40% збіжжя натурою (а не 10%, як домовлялися спочатку) «Діловий агросервіс» забирає в них за послуги – сушіння, складування.

І ось маємо такий фінал “ромоданівського майдану”

Аграрії не погодилися на таке безсоромне здирництво й попередили, що не дадуть вивезти зерно з елеватора. Після цього столичні «бізнесмени» зникли, а найняті «Діловим агросервісом» працівники ХПП, яким той заборгував зарплатню за кілька місяців, просто розійшлися по домівках. Але “ромоданівський майдан” на цьому не завершився.

Голова Миргородської РДА Ю. Коваленко проводив у Миргороді нараду щодо конфліктної ситуації, у якій взяли участь здавачі сільгосппродукції, керівники поліції та прокуратури. Від Абрамова не було нікого. Юрій Миколайович чомусь увесь час наголошував, що якщо здавачі напишуть заяви в поліцію, то не отримають нічого. До речі, те, що він є прихильником вирішення питань неюридичним шляхом, відомо…

чим завершився "ромоданівськиймайдан"
“Ромоданівського майдан”

Прикметно, що Ю. Коваленко ні коли приїздив до протестувальників у Ромодан, ні на зустрічі з силовиками жодним словом не заїкнувся, що треба ж знайти того пройдисвіта Абрамова та змусити його розрахуватися з людьми. А якщо він «змився» в Росію, то оголосити в міжнародний розшук.

Чим завершився “ромоданівський майдан”

Селянам не залишалося нічого іншого, як самоорганізуватися, найняти за власні кошти робітників, створити реєстри на основі безпечаткових ТТН, і пропорційно забрати свою кукурудзу, бо її на складах виявилося тільки 2845 тонн зі зданих 6000. Робили це вони під невсипущим оком поліцейських, які у свою чергу зажадали від аграріїв написати розписки, що не мають претензій до ТОВ «Діловий агросервіс»… На жаль, великим здавачам (наприклад, СТОВ «Золота нива» з Оржиччини, який зберігав на ХПП 1120 тонн), зерна не вистачило…

– Ще тиждень-другий, і кукурудза «згоріла» б, – каже один з потерпілих Сергій Остапенко. – В 5-метрових буртах на глибині 2-х метрів було +24 градуси. А в 5-сантиметровому шарові згори зерно взагалі вже проросло. Адже його треба провіювати, перевертати, чого ніхто не робив...

Ситуація в Ромодані Миргородського району, яку назвали “Ромоданівський майдан”, не вирішилася на користь селян. Фермери залишилися і без зерна, і без грошей.

Людмила СТЕЛЬМАХ (Кучеренко),

президент правозахисної ГО «Полтавський медіаклуб».