Російський «Газпром» більше не постачатиме газ: полтавцям рекомендують економити тепло

споживання газу

Сьогодні ж, стало відомо, що «Газпром» розриває контракти на постачання газу в Україну. В Полтавській ОДА під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Романом Товстим відбулося позапланове засідання обласної комісії з питань техніко екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Причиною для екстреного зібрання стала ситуація із запасами газу в Україні, про що сьогодні керівники областей говорили під час селекторної наради із керівництвом НАК «Нафтогаз України». Газу в Україні, як з’ясувалося, не вистачає. Ситуацію ускладнила погода, через що із сховищ довелося щодня відбирати понад добову норму блакитного палива. Крім того, російський «Газпром» з 1 березня, як відомо, знизив на 20% тиск у магістральних газопроводах на території України.

Аби уникнути загрозливої ситуації з опаленням на Полтавщині, як розповів «ПП» керівник обласного управління з питань цивільного захисту Віктор Стеблянко, на комісії прийнято низку рішень щодо економного споживання газу. Зокрема, на Полтавщині рекомендовано припинити заняття в школах, вищих навчальних закладах, СПТУ тощо, до 7 березня, які в ці дні не будуть опалюватися.

Населенню, яке має опалювальні коли, рекомендовано знизити температуру теплоносія на 1-2 градуси, що має дати помітну економію споживання газу. Котельні, які можуть працювати на інших видах палива, ніж газ, мають перейти на альтернативне опалення. Загалом, в області необхідно зменшити споживання газу на 10%.

Сьогодні ж, стало відомо, що «Газпром» розриває контракти на постачання газу в Україну та його транзит. За повідомленням «Української правди», глава правління «Газпрому» Олексій Міллер заявляє, що «його компанія змушена негайно розпочати процедуру розірвання контрактів з «Нафтогазом України»» на постачання і транзит газу. Про це він заявив журналістам у п’ятницю. За словами Міллера, таке рішення компанія ухвалила після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь.

 «Газпром»

«Стокгольмський арбітраж, керуючись подвійними стандартами, ухвалив асиметричне рішення за контрактами на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України». Таким чином, рішення арбітражу суттєво порушило баланс інтересів сторін за даними контрактами», – заявив глава правління.

«Арбітри аргументували своє рішення різким погіршенням стану української економіки. Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. У такій ситуації продовження дії контрактів для «Газпрому» є економічно недоцільним і невигідним», – сказав він. «Газпром» змушений негайно почати процедуру розірвання контрактів з НАК «Нафтогаз України» на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі…», – додав О. Міллер.

А тим часом, в НАК «Нафтогаз України» демонструють оптимізм і стверджують, що «газу в наших підземних сховищах багато». За словами газівників, українцям слід протриматися 3-4 дні, поки не минуть холоди. 2 березня, кажуть у «Нафтогазі», найкритичніший день…

Олександр Брусенський

Фото і скан із Інтернету