Семінар у Полтаві про шляхи удосконалення правової освіти

семінар

14 березня 2018 року у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбувся семінар на тему «Шляхи оптимізації надання безоплатної правової допомоги та правопросвітництва: проблеми, завдання та перспективи».

Учасниками заходу стали представники міської ради та міськвиконкому, заступники директорів з навчально-виховної роботи навчальних закладів міста. А також адвокати, представники Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На семінар були запрошені представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (OSCE SMM – Special Monitoring Mission to Ukraine) Хуан Мартин та Олександр Найдьонов.
Захід проводився у рамках підписаного 28 лютого 2018 року Меморандуму про співпрацю між Управлінням освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, Регіональним та місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Семінар мав на меті налагодити ефективні комунікативні зв’язки між працівниками системи правової допомоги та представниками навчальних закладів.

семінар

Під час семінару учасники обговорювали питання про правові можливості системи безоплатної правової допомоги. Говорили про шляхи доступу до правових консультацій та представлення інтересів у судах такої категорії громадян як діти. Освітянам також розповіли про напрями співпраці на виконання норм Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» і реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Модераторами заходу виступили директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області, к.н.держ.упр. Олександр Черчатий та заступник начальника – начальник відділу виховної, позашкільної роботи та соціального захисту виконавчого комітету Полтавської міської ради Наталія Дорохова.

«Для нас дуже важливі заходи такого формату. Вони дають змогу не лише налагодити тісні зв’язки з нашими партнерами, але й обговорити форми правопросвітництва, які будуть найбільш прийнятні для педагогічних працівників, батьків, учнів навчальних закладів міста. Також ми маємо можливість почути думку з питань правопросвітництва з вуст наших партнерів та досягнути домовленостей щодо проведення спільних заходів», – резюмував Олександр Черчатий.

Семінар повинен забезпечити тісну співпрацю щодо підвищення правової поінформованості як педагогічних працівників, так і батьків та учнів.

семінар

Перший заступник директора РЦ, доктор наук з державного управління, професор Микола Лахижа, розповів учасникам про шляхи оптимізації надання безоплатної правової допомоги.

Про те, що являє собою безоплатна правова допомога та який порядок її надання поінформувала присутніх директорка Другого полтавського МЦ Людмила Бубир.

Про напрями та форми співпраці з освітніми закладами та забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги розповіла начальник відділу правової інформації та консультацій Другого полтавського МЦ з надання БВПД Анастасія Гречка.

Головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Першого полтавського МЦ з надання БВПД, Владислав Шамайда ознайомив представників навчальних закладів із правопросвітницькими заходами. Поінформував про форми співпраці у даному напрямі з органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, освітніми закладами.

Враховуючи актуальність питання правової освіти семінар був висвітлений в ефірі полтавських телеканалів.

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної

правової допомоги у Полтавській області