Сержант поліції Павло Ротар згуртував митців, котрі присвятили свою творчість темі АТО

Павло Ротар

26 грудня у Полтавському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Військово-польовий АРТ». Автором культурно-мистецького проекту виступив сержант поліції, який проходить службу у полку спеціального призначення «Київ» Павло Ротар.

П. Ротар, який у серпні 2014 року вступив до складу добровольчого батальйону «Золоті ворота» і продовжив службу у зоні АТО, вже мав досвід організації різноманітних виставок, проведення творчих семінарів тощо. І навіть коли потрапив у зону бойових дій, не втратив потягу до пропаганди мистецтва. Навпаки, там його зацікавили предмети військового побуту, атрибути повсякденного життя військовиків на передовій.

Павло Ротар
Павло Ротар

Як зізнався сам куратор сьогоднішньої незвичної виставки, він вирішив зробити все можливе, щоб мистецькі твори, які народжуються з атрибутів війни, побачили якомога більше українців. Ідею сержанта підтримали чимало відомих в Україні митців – художників, майстрів народної творчості, декораторів тощо.

Павло Ротар

«Головна ідея проекту полягала в тому, щоб закарбувати мотиви традиційного українського мистецтва на атрибути війни і продемонструвати таким чином, що мистецтво та прагнення до життя – сильніші за смерть…», – пояснив П. Ротар журналістам.

Павло Ротар

Відтоді «атовець» організував вже 28 творчих виставок, участь у яких взяли понад 130 митців різних жанрів із всієї України. Поміж них і наші земляки, зокрема, Заслужені майстри народної творчості із Шишаччини Михайло Онацько та Євген Пілюгін з Решетилівки. Серед авторів художніх творів «Військово-польового АРТу» є і кілька учасників АТО. Виставка подорожує Україною. Після Полтави її чекають у Харкові.

Павло Ротар

Перед початком заходу у вестибюлі музею відомі майстри народної творчості, чиї витвори представлені у проекті П. Ротаря, дали для відвідувачів проекту мастер-клас. Усіх бажаючих вчили художній вишивці, розпису серветок, малюванню тощо.

Олександр Брусенський
Фото і відео автора.