А ви перевірили свою «щасливу купюру»?

"щаслива купюра"

Полтавою шириться новий напівлегальний лохотрон: у своїх поштових скриньках жителі міста знаходять яскраві конвертики із зображенням 500-гривневої купюри, так звана “щаслива купюра”.

Усередині — заклик перевірити свою щасливу купюру та отримати 546 тисяч гривень. Для цього треба стерти захисне покриття і співставити номер під ним із кодом, нанесеним на конверті.

Стираю захисну плівочку. Так і є: я — саме той щасливчик, у якого номер банкноти співпав із «власним унікальним кодом»! Невже так легко стати мільйонером? Заради цікавості пройшовся по сусідах, яким теж кинули в поштові скриньки такі конвертики. Що ви думаєте? Вони теж виграли по півмільйона гривень! Бо на всіх конвертах і купюрах зазначено один і той самий «щасливий» номер і «власний унікальний код»!

“Щаслива купюра” – у чому ж справа?

З якого дива «благодійники» щедро роздають українцям гроші, та ще й чималі?
Унизу на папірці дрібним та ще й блідим шрифтом подано якийсь текст, що його неозброєним оком ніхто не прочитає. Беру лупу й уважно вивчаю те, що, вочевидь, посланці вирішили приховати від потенційних «мільйонерів».

Виявляється, це всього-навсього невинна маркетингова акція (“щаслива купюра”), яку проводить таке собі товариство «УЛЬ­ТРА ТОРГ», зареєстроване в Києві 23.04.2015 року на ім’я Че­кунова Ми­кити Вікторовича. Ос­новний вид діяльності — «Дослідження кон’юнктури ринку та виявлення суспільної думки». А дзвінок за номером, указаним на листівці, (до речі, й справді безкоштовним) зовсім не означає, що вам негайно принесуть додому півмільона гривень. За цим номером вас лише зареєструють як учасника акції. А далі обіцяють вислати за адресою, яку ви скажете, листа з умовами вікторини і каталог товарів, з якого вам буде потрібно купити якийсь непотріб типу БАДу. З цього моменту ви вже переможець!

"щаслива купюра"

“Щаслива купюра” чи “розводняк”?

Організатори підстрахувалися на випадок судових позовів: невидимим нормальній людині шрифтом вони зазначили, що під терміном «переможець» вони розуміють клієнта, якому направлений комплект інформаційно-рекламних матеріалів і який відтепер має право брати участь в акції і претендувати на приз.

Подібний «розводняк» або “щаслива купюра” на гроші українці вже пережили від ТОВ «Пошторг». Людину заманюють обіцянками великого виграшу, але щоб активувати виграшний код, потрібно купити будь-який товар на мінімальну суму, скажімо, 250 грн. Так і тут. Не факт, що ви виграєте якісь гроші, але за непотріб, який раніше не збиралися купувати, точно заплатите кругленьку суму.

Подарунки для стимулювання учас­ників вікторини організатори мають право визначати на власний розсуд. За правилами це може бути що завгодно: хоч 10 тис. грн, хоч дві упаковки пігулок «для гарної потенції». А заяви, що призовий фонд понад мільйон і нібито вам вручать 145 тис. грн, теж цілком законні, бо не суперечать договору. У ньому зазначено, що суму можна змінювати в будь-який момент і в будь-який бік. Той учасник, який накупив собі найбільше непотребу, стає «Головним переможцем» і у фіналі однієї з трьох акцій претендує на отримання головного призу (грошової премії) вартістю 145 тис. грн. «Єдиний переможець» — це той, хто в усіх трьох акціях набрав найбільше всілякого краму. Йому й обіцяють 546 тисяч гривень.

Заманлива нагорода “щасливої купюри” писана «вилами по воді»

Тих допитливих, у кого виникне бажання ознайомитися з повним текстом правил, відсилають на сайт: ultratorq.com.ua. Але комп’ютер уперто не хоче видавати таємниці й на цей запит сповіщає: «IP-адресу сервера ultratorq.com.ua не знайдено»! При цьому пошукова система паралельно дає посилання на англомовний сайт ultratorq.com, на якому сповіщається, що Ultra Torq «является основным поставщиком высококачественных портативных инструментов в Восточной Канаде для подрядчиков по трубам».

Ну що, пограємось?

Сергій МИКОЛЕНКО.