Шефство над військовими частинами на Полтавщині: ціна питання – понад 8,5 млн. грн

Сьогодні в Полтавській ОДА на засіданні Координаційної ради з питань організації шефства над військовими частинами підбили підсумки надання допомоги Збройним Силам України за 2017 рік.

Як відомо, 11 лютого 2016 року Президент України підписав Указ про перелік військових частин, над якими регіональні і місцеві органи влади встановлюють шефство. Згідно цього документу Полтавщина має шефствувати над шістьма військовими частинами. Зокрема, А 0732 (Миргородська РДА), А 1356 (Миргородська міськрада), А 1546 (Кременчуцька міськрада), А 3384 (Полтавська ОДА), А 4362 (Глобинська РДА) та А 4590 (Полтавська міська рада).

Шефство над військовими частинами передбачає виділення коштів з обласного бюджету на забезпечення потреб цих частин. За 2017 рік область надала посильну матеріальну допомогу та забезпечила культурні потреби військовослужбовців на суму понад 8,5 млн. грн.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА, який проводив нараду, зазначив: «Основне фінансування надходить з Міністерства оборони і Національної гвардії з відповідного бюджету. Тому пропозиції від військових частин повинні бути реальними, бо ми тільки допомагаємо коштами, якщо їх не виділяють на щось необхідне. Облдержадміністрація не може фінансувати військові частини, тільки допомогти в окремих моментах».

На засіданні обговорили напрямки шефства над військовими в 2018 році, та подальшу співпрацю влади та командування підшефних військових частин, що сприятиме розв’язанню соціально-побутових проблем, задоволенню культурних і духовних потреб військовослужбовців, піднесенню престижу військової служби, налагодженню ефективного цивільно-військового співробітництва тощо.

Олександр Брусенський
Фото автора