Школи Полтавщини хочуть обладнати фонтанчиками очищеної питної води

Школи Полтавщини

У Полтавській ОДА замислилися над там, як забезпечити школи Полтавщини якісною питною водою та гарантувати, аби учні вживали лише очищену і без нітратів воду.

Про це сьогодні говорили на спеціальній нараді в облдержадміністрації, де порядкував заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. До «зеленої зали», де проводили захід, зібрали голів райдержадміністрацій, керівників об’єднаних територіальних громад області, керівників профільних департаментів та управлінь ОДА тощо. Там же для учасників наради провели презентацію проекту «Питна вода 2017-2020», ініціатором якого стало ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Екософт».

Проект має на меті оснащення шкіл області спеціальним обладнанням, за допомогою якого можна очищати питну воду.

Школи Полтавщини

«За дослідами екологічних організацій, котрі займаються питанням питної води, є дані про те, що майже жоден аналіз води, що робили у полтавському регіоні – а це поверхневі води, колодязі, свердловини – не має води тієї якості, яка має бути для питних потреб. Зазвичай, це вода технічна. Маємо перевищення нітратів при використанні такої води в питних потребах. Перевищення фтору. Ці перевищення йдуть від 5-ти до 40-а разів. Це велика катастрофа», – зазначив представник товариства.

На нараді говорили, що програма по забезпеченню шкіл області якісною водою розрахована до 2020 року. Наразі вже є приклади її втілення. Приміром, встановлення спеціальних фонтанчиків у коридорах шкіл із очищеною питною водою. Крім того, очищену воду планують подавати і харчоблоки навчальних закладів, де школярам готують їжу.

Олександр Брусенський
Фото автора.