Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини їздили до Києва, щоб Стіна пам’яті була в належному стані

Стіна пам’яті

Напередодні святкування Дня міста Києва, яке цього року випало на 27 травня, для зручності гостей і місцевих мешканців на Михайлівській площі було встановлено сміттєві баки й біотуалети. Така ініціатива столичної влади не викликала б ніяких нарікань, якби не одна суттєва обставина. Усе це шеренгою було висталено за кілька кроків від місця, де починається…Стіна пам’яті, на якій розміщені світлини бійців, загиблих у російсько-українській війні.

На таку наругу відразу ж зреагували рідні загиблих та громадські активісти з усієї України. До Києва на знак протесту приїхало до 200 людей із 14 областей. Ініціаторами зібрання стали чернігівці. Та полтавці теж не залишилися осторонь. Із міста Полтави й області в Київ на акцію протесту їздило троє членів громадської організації «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини». Серед них і батько загиблого учасника бойових дій Олексій Кабушка.

– Ми підписали звернення до голови Київської міської держадміністрації Віталія Кличка з вимогами відреагувати на таку наругу над пам’яттю про загиблих, – розповів Олексій Михайлович. – Папери було передано першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику, який вийшов до нас, вибачився за цей прикрий інцидент і тривалий час спілкувався з нами.

На мітингу мали змогу виступити всі бажаючі. Потім усі разом ми купили квіти до меморіальної стіни.

Нині Стіна пам’яті приведена в належний стан: біля неї все прибрано, заметено і навіть вимита бруківка. Встановлено лавки для сидіння. Є сподівання, що й інші вимоги рідних київська влада виконає. До речі, подібні інциденти з баками і туалетами на місці, де розташована Стіна пам’яті, виникають щороку. Та нині терпець рідним урвався, спричинив масову акцію протесту й розголос у соціальних мережах.

Тож виникає запитання: невже керівникам комунальних служб Києва за 4 роки не дійшло, що Стіна пам’яті – це не місце для тупалетів? І потрібно всього лише знайти інше місце для встановлення зручностей, щоб уникнути проблем? Коли кожен із нас на своєму місці думатиме головою про те, що робить? Коли безвідповідальність і бездумність зміниться ініціативністю? Усі ми вже сьогодні хочемо жити в нормальній цивілізованій країні, та все чекаємо, доки хтось за нас її такою зробить…

Любов ПРИЙМАК.