Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини провели свою конференцію

конференція ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини»

20 квітня у виставковій залі Полтавського художнього музею пройшла звітно-виборна конференція ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини», на яку зібралися представники родин, які втратили рідних під час бойових дій в Афганістані та зоні АТО. На сьогодні ця організація має свої осередки вже практично в кожному районі області, адже лише в боях на Донбасі за останніми даними загинули 174 полтавці.

конференція ГО
Наталія Чепіга

«Кожного з них не лише пам’ятають, але і прагнуть допомагати їхнім родинам, – розповіла кореспонденту «ПП» заступник голови правління організації Наталія Чепіга. – Активісти громадської організації спільно з представниками влади області та районів намагаються пом’якшити біль від втрати рідних, допомагати їхнім сім’ям, відстоювати законні права тих, хто віддав Вітчизні найдорожче – своїх синів, чоловіків, братів тощо…».

До речі, син Н. Чепіги Микола, боєць батальйону «Айдар», загинув у боях під селищем Металіст у червні 2014 року, коли група українських військовиків відправилася визволяти з полону побратимів, поміж яких була і майбутній народний депутат України Надія Савченко…

Перед початком засідання заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь вручив державні нагороди тим, хто не лише втратив рідних, але проводить велику роботу з підтримання їхніх сімей. Із цивільно-військової адміністрації Донецької області передали медаль «За оборону Авдіївки» родині солдата Олега Перепелятника із Гадяцького району. Він загинув у боях за це місто. Нагороду передали представникам Гадяцького району, бо матір солдата не змогла приїхати до Полтави.

звітно-виборча конференція ГО
Медаль «За оборону Авдіївки»

Голова громадської організації, воїн-афганець і учасник АТО Іван Петренко у звітній доповіді розповів про головні напрями роботи організації.

конференція ГО
Іван Петренко

На жаль, констатував він, далеко не всі посадовці, зокрема, керівники районів, ще відчули свою відповідальність за допомогу сім’ям загиблих учасників бойових дій. І лише наполеглива праця активістів організації дозволила подолати косність чиновників, як це було у Гадяцькому районі. І таки домогтися того, аби представники влади почали цікавитися проблемами, які обтяжують родини тих, хто на полі битви втратив не лише близьких людей, але й годувальників. А проблем у таких сім’ях ще чимало, бо пільги, які їм гарантувала держава, часто-густо доводиться буквально вибивати і відстоювати…

Проте є й позитивні напрацювання. За час діяльності громадської організації завдяки співпраці з органами місцевого самоврядування та органами державної адміністрації області проведена значна робота щодо досягнення поставлених нами завдань. Окремо слід підкреслити підтримку і допомогу народного депутата України від ВО “Батьківщина” Руслана Богдана. Зокрема, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15 лютого) ним була надана фінансова допомога 44 матерям, сини яких загинули в Афганістані. Руслан Богдан спільно з волонтерами ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини»” надав допомогу одному з механізованих батальйонів, що входить до бригади, яка бере безпосередню участь у бойових діях на Сході України.

Полтавська конференція ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» пройшла без конфліктів

конференція ГО
Представники Національного корпусу

Перед початком конференції виникла ситуація, яка стривожила її організаторів. До зали увійшла група представників Національного корпусу, котрі заявили, що прибули для підтримання порядку. За їхньою інформацією, на захід хотіли не допустити деяких представників родин загиблих полтавців, тож активісти прибули, щоб забезпечити їхнє право на участь у роботі заходу. Правда, конфлікту не виникло, й активісти не втручалися в роботу.

Головою ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» знову обрано І. Петренка

Після заслуховування звіту голови ГО і ревізійної комісії, та обговорення доповідей відбулося голосування щодо виборів голови організації та її правління.

Конференція ГО прийняла звернення до керівників Полтавської області стосовно стану справ у дотриманні соціального захисту родин загиблих воїнів. Та рішення про утворення нових відокремлених підрозділів громадської організації та призначення їх керівників тощо.

Олександр Брусенський

Фото автора