Система «Електронний пацієнт» з’єднала всі села Гадяцького району

«Електронний пацієнт»

У Полтавській ОДА заявляють, що «міжсекторальний підхід у системному впровадженні структурних перетворень у галузі охорони здоров’я області» почався з Гадяцького району.

Саме в цьому районі вчора під час виїзного засідання колегії ОДА її учасники знайомилися з роботою на практиці так званої системи «Електронний пацієнт». Запуск цієї послуги – одна із сходинок медичної реформи в цілому, і розвитку медицини в сільській місцевості, зокрема.

«Електронний пацієнт» об’єднує всі населенні пункти Гадяцького району і створює єдину електронну базу пацієнтів медичних закладів. Приміром, у селі Сари, куди завітали учасники колегії (на фото), тамтешня амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує понад 2500 жителів. «Електронний пацієнт» У амбулаторії є найновіші прилади для аналізів крові та сечі, дефібрилятори, кардіографи тощо. Її вже підключено до системи «Електронний пацієнт», що дозволяє вносити до єдиної бази всі дані про мешканців, які звертаються за лікарською допомогою.

Електронною системою об’єднані всі села Гадяцького району та центральна районна лікарня. Завдяки чому лікар у будь-якому медичному закладі району може побачити інформацію про пацієнта, вибрати з бази типовий діагноз, призначити лікування тощо. Усю потрібну інформацію з ЦРЛ відтепер лікарі можуть за потреби передати до будь-якої сільської амбулаторії, що дозволяє пацієнту отримувати призначення з райцентру, обстежуючись у себе в селі і не маючи потреби приїздити до Гадяча.

«Сьогодні ми спостерігали практичне впровадження реформи надання медичних послуг. Побачили на прикладі Гадяцького району, як повинна працювати телемедицина. Система «Електронний пацієнт» функціонує в регіоні досконало, – зазначив після огляду амбулаторії голова полтавської ОДА Валерій Головко. – Один із факторів, що забезпечує її роботу, як у сільських амбулаторіях, так і в районній лікарні, – доступ до мережі Інтернет по всьому району. Тому першочергове завдання, яке отримали керівники райдержадмінстрацій, сільські й міські голови – створити базу для надання медичних послуг. Потрібно забезпечити стовідсоткову, по всій території області, мережу швидкісного Інтернету…».

Олександр Брусенський
Фото прес-служби Полтавської ОДА
Для збільшення зображення –
натисніть на фото