Ситуація на ринку праці Полтавщини: на одну вакансію в містах претендують 11 безробітних, а в селах – 86…

на ринку праці Полтавщини

Про ситуацію на ринку праці Полтавщини сьогодні журналістам на прес-конференції розповіла керівник обласного Центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Якщо кратко підсумувати почуте, то можна зробити висновок, що ситуація з безробіттям на Полтавщині майже не зазнає змін: безробіття й надалі руйнує життєві плани наших земляків на гідне життя, наче іржа роз’їдає суспільство, сприяє масовому виїзду за кордон молоді, яка подається світ за очі у пошуках роботи та кращої долі. Кім того, Полтавська область «хронічно» посідає одне з останніх місць поміж регіонів за рівнем безробіття.

За інформацією К. Клавдієвої, центри зайнятості в області докладають всіх зусиль, щоб забезпечити роботою полтавців. Для цього їхні спеціалісти використовують усі можливості: співпрацю з роботодавцями, участують у пілотних проектах, організовують професійно-технічне навчання тих, хто хоче змінити спеціальність тощо. Але, схоже, до того часу, коли безробіття в регіоні ліквідують, ще дуже і дуже далеко. Принаймні про це говорить статистика. Так, станом на січень 2018-го на обліку у обласній службі зайнятості перебували 24 безробітних, з яких 11, 6 тис. – жінки, 8 тисяч – молодь віком до 35 років, 13, 7 тис. осіб, які проживають у сільській місцевості, 8,3 тис. осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Отримують допомогу по безробіттю 20,2 тис. осіб.

І це при тому, що в області щодня є 2-3 тисячі вільних робочих місць. Але безробітні не поспішають їх займати. Чому? Відповідь, як кажуть, на поверхні: через замалу зарплату, яку їм готові платити роботодавці. Торік, приміром, середня зарплата по вакансіям становила 3723 грн., 2018 року підвищилася до 4,3 тис. грн. на місяць. Але чи можна сьогодні прожити на ці гроші? Правда, К. Клавдієва заспокоює тих, кого відлякують перспективи працювати за мінімалку. Мовляв, це «стартова» зарплата, яку заявляють роботодавці. Насправді на підприємствах готові платити більше. З врахуванням різних надбавок можна отримати зарплату і 607 тисяч гривень. А на підприємствах Горішніх Плавней та Кременчука – 12-15 тис. грн…

Проте, і такі перспективи не приваблюють тих, хто звертається до центрів зайнятості, де останнім часом помітно поменшала частка молоді поміж безробітних.

« На Полтавщині відбувається старіння ринку праці. Частка молоді у загальній чисельності безробітних зменшилась із 46 відсотків у 2010 році до 36 відсотків у 2017 році. Питома вага молоді 25–35 років серед безробітних суттєво зменшилася, бо люди цього віку масово виїжджають за кордон», – визнала К. Клавдієва, характеризуючи тенденції на ринку праці Полтавщини.

Олександр Брусенський
На фото: К. Клавдієва.
Фото автора.