Скандал навколо аеропорту «Полтава»: польоти уві сні та наяву…

Скандал навколо аеропорту «Полтава»

 

На Полтавщині розпалюється скандал навколо аеропорту «Полтава» в обласному центрі. Хмизу у багаття підкинуло одна із турагенцій, розмістивши оголошення у Фейсбуці про те, що з Полтавського аеропорту, що в Супрунівці (Полтавський район), з 2 травня 2018 року починаються регулярні авіарейси до Анталії (Туреччина). Оператори турагентства навіть оголосили про початок продажу квитків…

Ця інформація вже наробила неабиякого галасу не лише серед полтавців, котрі зраділи можливості дістатися турецьких курортів “не виходячи з дому”, але й керівництва області. Адже відомо, що місцевий аеропорт переживає далеко не кращі часи і до статусу міжнародного – для того, щоб виконувати польоти до Туреччини – йому, як кажуть, ще рости й рости…

Можливо, тому на вчорашньому засіданні постійної депутатської комісії з питань ЖКГ облради депутати повернулися до обговорення питання щодо розвитку та підтримки аеропорту, який є обласним комунальним підприємством. Зокрема, розглядали зміни до обласної Програми розвитку та підтримки ПОКП «Аеропорт-Полтава» на 2017-2020 роки.

З цього приводу перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький зауважив, що основна мета доповнень до Програми полягає у можливості отримання ПОКП «Аеропорт-Полтава» статусу міжнародного для здійснення внутрішніх та міжнародних регулярних авіарейсів. За його словами, для цього необхідно провести роботи з реконструкції існуючого аеровокзалу під міжнародний пункт пропуску, аеродрому, його огорожі по периметру згідно з вимогами авіаційної безпеки, ліквідувати заборгованість по зарплаті працівникам аеропорту та придбати необхідну спецтехніку тощо.

Учора ж, коментуючи для ТРК «Лтава» можливості здійснювати міжнародні польоти з полтавського аеропорту начальник обласного управління інфраструктури та туризму Юрій Кривошеєв зазначив, що інформація туристичної агенції щодо польотів з Полтави до Анталії «дуже цікава, але вона занадто випереджує хід подій, які мають виконати по реконструкції аеропорту». І порадив поки що утриматися від купівлі квитків до Туреччини, адже злітна смуга в тому стані в якому зараз є, не відповідає умовам безпеки. Проект реконструкції злітної смуги аеропорту «Полтава» коштуватиме більше трьох мільйонів гривень. Зараз на злітній смузі проводять навчальні курси льотні школи та чартерні рейси.

Олександр Брусенський