Крадуть слогани

слогани Зеленського

Креативні слогани Зеленського, які він використовував під час виборів, так припали до душі деяким українцям, що вони вирішили їх запозичити (а простіше – вкрасти) для реклами своєї продукції.

Певно, «позичальники» вважають, що саме слогани Зеленського, фрази типу «Весна покаже, хто де крав» або «Зробимо їх разом» і допомогли йому стати Президентом України. І вважають їх синонімом успішності, креативності, сучасності.

Звичайно, запозичити всю фразу – це вже плагіат. Та й не до кожного товару вона пасує. А от літери «Зе!» можна приклеїти скрізь. І клеять. Ось така реклама «Зе-матраців» з’явилася нещодавно в Пол­таві.

слогани Зеленського

Зе-бізнес: чи можна використовувати слогани Зеленського

слогани Зеленського

Та чи сподобається новообраному президентові Зе­ленському такий Зе-бізнес на його імені? Чи не розцінить він таку рекламу як порушення його авторського права? І ще. Як кажуть, дурний приклад — заразний. Чи не почнуть тепер підприємці масово рекламувати свій товар із додаванням частки «Зе» (на зразок англійського артикля the), який цілком доречно ставити перед конкретним предметом-іменником?

слогани Зеленського

До речі, цими днями В. Зеленський подав до Українського інституту інтелектуальної власності (Укр­патент) заявки на реєстрацію п’яти товарних знаків. Це бренди «Зекоманда», «Ze», «Ze!», «Ze2019», а також ТМ «Команда Зеленського». Ці товарні знаки він планує використовувати в рекламній діяльності, освіті та сфері розважальних послуг, телекомсфері та інтернеті, а також для поліграфії.

Як бачимо, «Зе!» серед них немає. Поки що. Та це зовсім не означає, що можна й далі красти слогани Зеленського. Тим більше у президента.

слогани Зеленського

LIGA.net повідомляє, що всі торгові марки проектів «Студії Квартал 95» зареєстровані на Зеленського. Новообраний Президент України володіє правами на два десятки товарних знаків.

слогани Зеленського

Сергій МИКОЛЕНКО.