Завчасно перевірте, чи ви є у списках виборців. У день голосування буде вже пізно

Кількість виборців на Полтавщині суттєво зменшилася й за станом на 15 лютого 2019 року становить 1 млн.147 тис. 259 осіб. Однак у Державному реєстрі виборців України підозрюють, що демографічна ситуація тут ні до чого.

– Раніше списки виборців формувалися за даними 30 органів Державної міграційної служби, – поінформував начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Полтавської ОДА Юрій Северин. – Тепер же функції реєстрації місця проживання громадян передані близько 700 службам органів місцевого самоврядування. Вони працюють автономно і, можливо, не повідомляють нам про взяття на облік громадян. Є побоювання, що молоді виборці віком від 18 до 21 року не знайдуть себе у списках.

Списки виборців: як і де перевірити своє прізвище у списках для голосування

Юрій Северин радить усім виборцям, які збираються голосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року, та які змінювали прізвище або місце проживання, завчасно перевірити, чи є їхнє прізвище у списках для голосування. Адже у виборчому законодавстві відбулися нехай не кардинальні, та все ж суттєві зміни.

списки виборців

Так, тепер неможливо оскаржити неточності, виявлені в день голосування. Кінцевою датою внесення змін у списки виборців є 25 березня 2019 року. До цієї ж дати можна звертатися й до суду (але суд має ухвалити рішення не пізніше 28 березня). Рішення суду слід подати у виборчу дільницю до 30 березня 2019 року (а не в день голосування).

Перевірити себе у списках виборців можна за лічені хвилини на сайті Державного реєстру виборців. Можна особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання (ці відділи працюють у приміщеннях райдержадміністрацій та виконавчих комітетів районних у містах рад). Там також є списки виборців. При собі слід мати паспорт. Із 1 березня 2019 року, повідомив Ю. Северин, органи Держреєстру працюватимуть не лише в будні, а й у суботу та неділю.

І ще про новації. «ПП» вже повідомляла, й нагадуємо ще раз: українцям дозволено голосувати не за місцем реєстрації. Якщо громадянин працює, навчається або з якихось інших причин перебуває в день голосування в іншому місці, він може до 25 березня 2019 року звернутися в органи Державного реєстр виборців (які, нагадуємо, працюють у приміщеннях райдержадміністрацій та виконавчих комітетів районних у містах рад) із заявою й довідкою з місця роботи, навчання, лікування, документом про право власності на житло. Внутрішньо переміщеним особам достатньо надати лише паспорт.

22 тис. виборців в Україні та 949 на Полтавщині вже змінили місце голосування, повідомив Ю. Северин

списки виборців

Принагідно посадовець розповів, що від виборів до виборів скриньки для голосування виходять із ладу, а замовляти нові дуже дорого, повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Полтавської ОДА Юрій Северин.

Здавалося б, немає нічого складного в тому, щоб виготовити звичайнісінький ящик із прозорого пластику, та от біда: єдина фірма в Україні, яка може це зробити, править за одну скриньку аж 4 тис. грн. І лише в тому випадку, якщо замовляти їх масово. Індивідуальні замовлення обійдуться ще дорожче. Може, їх роблять із золота?

Раніше звичні всім нам скриньки із тризубом Україна замовляла в Росії. Возити їх із сусідньої країни обходилося дешевше, ніж виготовляти в себе. Тепер же, зрозуміло, зробити цього ми не можемо. Ну що ми за країна така й що заважає налагодити нормальне виробництво: чиновницька бюрократія чи просто бажання будь-що нажитися, використавши підходящий момент?

Зінаїда МАТЯШОВА.