Сплюндрували пам’ятку архітектури, але врятували для полтавців берізку?

прибудови «кафішки» в Полтаві

В обласному центрі потроху вщухають пристрасті навколо прибудови чергової «кафішки» до пам’ятки історичного значення. Тепер уже – колишнього Будинку дворянського зібрання та колишнього кінотеатру ім. І.Котляревського.

прибудови «кафішки»
Пристрасті по збереженню зелених насаджень навколо прибудови чергової «кафішки»

І громадськість, і міська влади виявилися безсилими завадити будівництву торговельного закладу, який «приліпили» просто до кінотеатру на вулиці Соборності, 31 всупереч забороні Державної архітектурної інспекції та грізних приписів поліції. Орендарі території на місці колишнього громадського туалету, та власники прибудови, виявивши дивовижну наполегливість, таки перемогли у боротьбі з тими, хто виступав проти прибудови «кафішки».

Нині там триває облаштування прилеглої території. Зокрема, бригада робітників замощує тротуарною плиткою майбутню доріжку, що пролягла уздовж фасаду «кафішки».

Правда, забудовники роблять свою справу, намагаючись зайвого разу не надавати приводу для конфліктів та звинувачень на свою адресу. Один із прикладів, які у Полтаві поодинокі, це по-справжньому турботливе ставлення до збереження зелених насаджень навколо прибудови «кафішки». Усі деревця – берізки, які там ростуть упритул до «кафішки», зберегли. Навіть ціною дивного рішення. Для того, аби одну з берізок біля кінотеатру не спилювати, її «пропустили» скрізь… стіну та дах прибудови.

прибудови «кафішки» до пам’ятки історичного значення

Тепер полтавці навіть спеціально ходять дивитися на те, як на скандальному об’єкті вирішили питання збереження зелених насаджень для обласного центру…

Олександр Брусенський

Фото автора.