Книгу Миколи Бобруна миттєво розкупили в Кобеляках

Микола Бобрун, автор книги «Спогади будівельника»

Нещодавно у Кобеляцькій районній бібліотеці відбулася презентація книги Миколи Бобруна «Спогади будівельника».

Друге видання цієї книги (доповнене), яке побачило світ у видавництві «Кобеляки», як і перше, миттєво стало бестселером. Багато хто виявив бажання прочитати та придбати книгу. Вона має привабливий дизайн, добре ілюстрована, головне ж − цікава, глибока за змістом, охоплює значний період часу.

За плечима в Миколи Олексійовича Бобруна, автора книги «Спогади будівельника», 43 роки роботи на будівництві. Після закінчення у 1968 році Полтавського будівельного інституту юнак був мобілізований військоматом на будівництво об’єктів Північного флоту.

Цікаво, що навчався він ще за хрущовською технологією: тиждень − теорія, наступний тиждень − практика на будівництві, потім знову теорія й так далі.

Із 1974 року й до виходу на пенсію Микола Олексійович, як і його дружина Любов Гаврилівна, працював у Кобеляцькій ПМК-69.

Це підприємство було створене 1963 року й спочатку називалося Кишеньківське будівельне управління тресту «Полтавасільгосбуд». Воно зводило житло та об’єкти соцкульпобуту для людей, які переселилися із зони затоплення Дніпродзержинського (нині Кам’янського) водосховища. Будівельні роботи велися в селах Світлогірське, Григоро-Бригадирівка, Радянське, Орлик та інших, що розташовані навколо водосховища.

презентація книги Миколи Бобруна «Спогади будівельника»
Дочка Миколи Бобруна Олена Миколаївна вітає батька.

У липні 1965 року Кишеньківське БУ перевели в м. Кобеляки. Воно змінило назву й до липня 1989 року називалося БМУ «Кобелякисільгопбуд». У ці роки колектив досяг найкращих показників у роботі, а його передовий досвід рекомендували вивчати по всій Україні.

Колектив управління збудував видавництво «Кобеляки», готель, банк «Україна», Свято- Миколаївський храм, кінотеатр «Іскра», чимало багатоквартиних будинків, центральну аптеку, ЗОШ №2, навчальний корпус і гуртожиток аграрного ліцею, комплекс райепідемстанції, ЦРЛ. Крім того, ним було відбудовано садибу-музей О. Т. Гончара, зведено новий корпус Сухинівського психоневрологічного інтернату та багато інших об’єктів.

Микола Бобрун, автор книги "Спогади будівельника" із родиною.
Микола Бобрун із родиною.

Після землетрусу у Вірменії наші будівельники з ПМК-69 і автор книги «Спогади будівельника» працювали в населених пунктах Казанчі, Бавра, Саралюх.

За самовіддану працю старший виконроб М. О. Бобрун нагороджений орденом «Трудового Червоного прапора», знаком «Відмінник воєнного будівництва», медалями, грамотами.

Про що кника «Спогади будівельника»

У своїй книзі «Спогади будівельника» він розповідає (причому яскраво, з гумором) про людей, із якими довелося разом працювати, долати життєві випробовування, відпочивати на свята. А написані «Спогади будівельника» у вигляді поеми.

− Напевно, кожна людина похилого віку згадує свою молодість, роботу, прожиті роки, − розпочав свій виступ Микола Олексійович. − От і мені захотілося нагадати колишнім колегам і самому собі про робочі будні й відпочинок у колективі Кобеляцької ПМК-69.

Присутні уважно слухали Миколу Олексійовича. А він уміло декламував поему й пригадував пережите. Наприклад, як до будівельників приїхав тодішній керівник області Федір Трохимович Моргун. Подивився об’єкти, а потім попросив поділитися тим, що не подобається простим робітникам. Усі мовчали, аж раптом підвівся один робітник і заявив, що є серйозний недолік. Усі насторожились, особливо начальство. «Дуже жирний борщ варять», − заявив робітник, і всі, зокрема й Ф. Т. Моргун, розсміялися.

Веселі й одночасно повчальні рядки поеми розповідають про зірку Героя Соціалістичної праці Козлова, про кавуни від голови колгоспу Онищенка…

Один за одним із розповіді Миколи Бобруна поставали постаті наших земляків. Це Василь Корольов, Борис Ганочка, Євген Євстратов, Микола Мокрий, Леонід Миргородський, Григорій Білокінь, Михайло Сорока, Федір Щербонос, Раїса Зуєнко, Олена Тищенко, Ольга Мельник, Алла Педченко, Катерина Гамага, Валентина Бедренець, Ганна Гребєннікова, Володимир Чумак та багато інших.

Сприяв виданню книги «Спогади будівельника» заслужений будівельник України Анатолій Миколайович Проскурня.

Колишній керівник ПМК-69, заслужений будівельник України Анатолій Миколайович Проскурня сприяв виданню книги "Спогади будівельника!
Колишній керівник ПМК-69, заслужений будівельник України Анатолій Миколайович Проскурня сприяв виданню книги.

Вітали автора з виходом книги дружина Любов Гаврилівна, дочка Олена Миколаївна, зять Володимир, онука Таня і навіть правнук Артем, а також Анатолій Проскурня, Ольга Щербацька, Борис Попруга, Микола Дмитренко, Тетяна Чешко, Надія Слісаренко, Андрій Мельник, Іван Пасько, Іван Телятник, Антоніна Вовк, Любов Кобиліна. Іван Савченко, Ніна Анохіна, Володимир Качур виконали музичні твори. Автор подарував книги друзям, бібліотеці, музею літератури і мистецтва.

З нагоди презентації «Спогадів будівельника» працівники районної бібліотеки підготували дуже цікаву виставку «ПМК-69: за покликом пам’яті».

Леонід МИТЬКО,

голова ГО «Кобеляцьке земляцтво»

 

Фото автора.