Справді вже колишній? О. Мамай забрав свою трудову книжку із міськради

міський голова О. Мамай

Колишній Полтавський міський голова Олександр Мамай, якого опозиційна депутатська більшість на сесії міськради 14 вересня 2018 року достроково позбавила повноважень, попри свої заяви про намір оспорювати своє звільнення, таки забрав свою трудову книжку із відділу кадрів виконкому міськради.

Цю інформацію «ПП» сьогодні підтвердив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету Полтавської міської ради Віталій Нікіпелов, який курирує роботу з кадрами у виконкомі міськради. За його словами, колишній міський голова О. Мамай днями таки забрав свою трудову книжку, про що зробив власноручно запис у відповідних документах.

Справді колишній міський голова?

Міський голова О. Мамай, який обіцяв полтавцям працювати всього за одну гривню зарплати на місяць, а потім отримував найбільшу зарплату поміж міських голів обласних центрів України – майже 44 тисячі гривень на місяць, розпрощався із своїм кріслом у міськраді.

міський голова Мамай та його зарплата
Ілюстрація з Інтернету про зарплату О. Мамая порівняно з іншими міськими головами України.

Чи судитиметься він з депутатами, які висловили йому недовіру і позбавили посади, до пуття не відомо. Принаймні, сам О. Мамай неодноразово заявляв, що вважає своє звільнення незаконним і таки буде відстоювати свої права в суді.

міський голова та його секретар
О. Мамай і О. Деркач. Фото автора.

Трудову книжку забрала і секретар Полтавської міськради Оксана Деркач, яку спочатку позбавили статусу депутата Полтавської міськради, а невдовзі опозиційна більшість звільнила з посади раніше за її шефа. В. Нікіпелов розповів, що О. Деркач забрала трудову книжку одразу після того, як вийшла з відпустці. Щодо її намірів так само, як і О. Мамай, оспорювати в суді своє звільнення, в міськраді не говорять. До речі, як повідомляли активісти, на своїй посаді вона отримувала зарплату в сумі 28 тисяч гривень.

міський голова
В. Нікіпелов. Фото автора.

В. Нікіпелов заперечив, що його та першого заступника міського голови Андрія Ляміна було призначено на осаду незаконно. Мовляв, обидва не проходили конкурсного відбору.

«Конкурсна процедура для посадовців органів місцевого самоврядування, яких призначають на осаду після їхнього обрання на сесії міськради, не передбачена, – уточнив В. Нікіпелов. – Тож наше призначення на посади цілком законне…».

Як відомо, В. Нікіпелова та А. Ляміна вже було раніше звільнено з посад заступників міського голови на сесії Полтавської міськради. В. Нікіпелов, за його інформацією, вже і звільнився і перебував пару днів в статусі безробітного. Але вже невдовзі депутати міськради знову обрали його заступником міського голови…

Олександр Брусенський