Справжній друг німецька вівчарка

німецька вівчарка

Ви не маєте собаки, але вже задумуєтеся, щоб завести її? Якщо не знаєте, яку породу обрати, тоді для вас – німецька вівчарка. Це не просто собака, а справжній друг, із яким можна ділитися секретами, і він обов’язково допоможе, підтримає в біді.

На відміну від, скажімо, боксерських собак, які визнають лише одного господаря, а інших можуть порвати на частини, німецька вівчарка звикає та легко вживається з іншими членами родини. Тому її не страшно заводити в сім’ї. Німецька вівчарка буде прислухатися до команд навіть дитини. Але надмірний розум змушує її «фільтрувати» всі команди господаря. Якщо вони недоречні, то собака виконувати їх не буде. Але такі випадки трапляються вкрай рідко.

Німецька вівчарка входить в трійку найрозумніших собак

Незважаючи на те, що німецька вівчарка здається невибагливою породою, догляд за нею потрібен якісний. Розчісувати її слід приблизно двічі на тиждень спеціальними масажними гребінцями. Чесати потрібно за шерстю (від голови до хвоста). Пам’ятайте, що собака може линяти, тому, якщо вона проживає в квартирі – шерсті буде багато.

Тварину слід купати зі спеціальним шампунем, але робити це слід двічі на рік. Якщо собаці жарко, її можна обливати водою зі шлангу або розпилювача.

Німецька вівчарка потрібує щоденних фізичних навантаженнь. З дитинства її слід привчати приносити різні речі: палиці, іграшки, що можуть бути у формі м’яча, гумової кістки тощо.

німецька вівчарка
Німецька вівчарка з радістю буде гратися та виконувати різні вправи

У собаки має бути свій куток та власна територія. Якщо ви живете в будинку, зробіть вольєр, поставте в ньому будку. Якщо ж це квартира, то відокремте килимком місце. Пам’ятайте, що ви не повинні туди лізти й чіпати тварину, коли вона відпочиває. Не можна бити та лаяти свого улюбленця, а якщо він зробив негідний учинок, просто поясніть, що так не можна. Німецька вівчарка все зрозуміє.

німецька вівчарка
Німецька вівчарка повинна мати своє помешкання

Догляд за німецькою вівчаркою

Німецька вівчарка не потребує спеціального харчування. Втім, для повноцінного існування собаці необхідна велика кількість білків: м’ясо, риба, яєчні жовтки. Усе це можна змішувати з кашею. Ваш улюбленець буде радий яловичій кістці, яка до всього розвиває його хватку. Слід тішити тварину молочними продуктами. Вони зміцнюють кістки та зуби. Давати їжу треба теплою. Обсяги будуть досить великими, коли німецька вівчарка виросте. Не варто економити на їжі для собаки: правильне харчування – запорука здоров’я вашого улюбленця.

німецька вівчарка
Німецька вівчарка з цуценятами
німецька вівчарка
Ветеринарна Клініка “Vet Comfort”

Раз на півроку слід обов’язково проводити медичне обстеження та вчасно щеплювати. Німецька вівчарка не належить до порід із «залізним» здоров’ям. Користуйтеся послугами ветеринарних клінік, щоб ретельніше стежити за станом тварини.

Догляд за цією породою дуже нагадує догляд за маленькою дитиною. Тож якщо ви маєте дитину, то проблем у вас не виникне, а якщо ви тільки плануєте завести дитину, то німецька вівчарка стане їй прекрасним другом. Утім, пам’ятайте головне: собака – це не іграшка, а розумне створіння, яке може стати другом та помічником. Але за єдиної умови: правильного виховання та догляду.

Тетяна РУБАН.