Старшина Геннадій Черніченко: «Ми своїх не кидаємо…»

День Збройних Сил України

Свідками дивної і зворушливої історії стали сьогодні учасники урочистих зборів в обласному театрі ім. М.В. Гоголя, які там проводили з нагоди Дня Збройних Сил України.

Перед початком заходу, на який запросили військовослужбовців Полтавського гарнізону, волонтерів, родини загиблих учасників АТО, представників громадськості тощо, гості свята могли ознайомитися з фотовиставкою, яку розгорнули в фойє театру. Автори світлин, на яких закарбовані події в зоні АТО – Анна Чапала та Володимир Лазарєв, представили на суд глядачів фотографії, які вони зробили в зоні бойових дій. Їхні герої – військовослужбовці та волонтери, котрі стали на шляху сепаратизму. Більшість з них – полтавці, декотрі з яких перебувають на передовій від початку антитерористичної операції.

День Збройних Сил України

Одна з фотографій, біля якої найчастіше затримувалися глядачі, зроблена А. Чапала в розташуванні 92 окремої моторизованої бригади в Донецької області. У об’єктив журналістки і фотографа потрапив головний старшина, командир взводу Геннадій Черніченко. Відважний боєць тримає на руках переляканого пса, якого врятував під час обстрілу. Яким же було здивування тих, хто роздивлявся фото, коли поряд із «своєю» фотографією з’явився Г. Черніченко. І не сам, а з собачкою, яку врятував і потім, коли йому надали відпустку, привіз з собою додому у Полтаву. Невелика дворняга на призвістко Кнопка зручно вмостилася на руках свого рятівника, а відтепер і хазяїна, і уважно роздивлялася людей в уніформі, котрі заповнили фойє театру. Тваринка поглянула і на «своє» фото, наче згадуючи події тих страшних годин під обстрілом, яка вона пережила 2015 року, коли її врятував і прихистив на позиціях чоловік з автоматом.

«Це – Кнопа, яка зі мною ділила всі тяготи та складнощі військової служби в зоні АТО, – розповів . Черніченко журналістам. – Підібрав її в Донецькій області. Собачку спочатку називали «донецькою приблудою», адже вона справді приблудилася до нас на бойових позиціях. Кнопа дуже швидко пристосувалася до окопного життя, навчилася ховатися під час обстрілів і завжди була поряд зі мною. Навіть у найскладніших для взводу ситуаціях…».

Г. Черніченко призвали до армії 2015 року за планом мобілізації. Відтоді він весь час був на передовій в зоні АТО. Місяць тому звільнився з армії, але Кнопу не залишив.

«Ми своїх не кидаємо, – заявив герой, погладжуючи собачку, яку тримав на руках. – Кнопа стільки пережила, що було б зрадництвом залишити її в зоні бойових дій. Тепер вона живе з нами…».

Зворушливою виявилася і зустріч автора світлини із своїм героєм Г. Черніченком і героїнею Кнопою, А. Чапали. Фотожурналістка, котра неодноразово виїжджала з реакційними завданнями в зону АТО, дуже зраділа, коли побачила своїх героїв, що наче зійшли із фотографії. Кнопа забралася на руки кореспондентки і теж всіляко демонструвала, що вона пам’ятає дівчину з фотоапаратом та чоловіка, які її врятували…

Олександр Брусенський

Фото і відео автора.