Проїзд із вантажем через Лохвицю може обійтися у 510 грн

у селі Млинах цілодобово працює стаціонарний ваговий комплекс

Із 18 грудня у селі Млинах цілодобово працює стаціонарний ваговий комплекс. Його спорудили за кошти, зібрані з сільських рад району, районної ради, щоб зважувати вантажівки, які їдуть трасою Р-60 «Кролевець – Конотоп – Ромни – Пирятин». За перевищення маси, дозволеної на аварійному мості, штрафують.

Потреба у зважуванні машин постала особливо гостро після обвалу Млинівського мосту через Сулу 2015 року. Дозволений на старенькій дорозі ліміт – 40 тонн, по мосту знаки дозволяють проїзд машин, не важчих за 15 тонн. Вони встановлені на роздоріжжях за десятки кілометрів, але їхати іншими шляхами далеко й незручно. Тож фури, маса яких сягає 100 т, розбивають покриття траси (яка в межах Лохвиці була капітально відремонтована 2017 року) та інших доріг Лохвиччини часто вже за кілька місяців після ремонту. Якщо обмежити рух вантажівок, термін експлуатації дороги збільшується у 1,5–2 рази.

Новий стаціонарний ваговий комплекс у Лохвиці дозволяє зважити машину повністю

2017 року в Млинах періодично працював пересувний ваговий комплекс. Його обладнання дозволяло провести лише поосьове зважування. Водії перечікували, поки інспектори його приберуть на ніч, і продовжували рух.

Новий стаціонарний ваговий комплекс зважує машину повністю, цифра висвічується на табло, друкується у квитанції та фіксується комп’ютером. Одночасно процес знімають кілька камер. Незабаром зображення з них можна буде дивитися онлайн будь-кому і пильнувати, які вантажівки зупиняють копи, які ні. Тобто будь-який громадський спостерігач зможе подивитися, чи намагаються водії домовитися із поліцейськими, дати хабара. А потім повідомити про це в поліцію.

Обійшовся стаціонарний ваговий комплекс приблизно у 2,7 млн грн, його обслуговування коштує 70–80 тис. грн на місяць. Одночасно чергують по двоє поліцейських і двоє працівників підприємства «Добробут-сервіс» Лохвицької районної ради.

«Заробляють» поки що не багато, бо штрафують лише за порушення вимоги знаку перед мостом (15 тонн) на максимальну суму 510 грн (тобто лише водіїв, які їдуть із боку Пирятина, а тих, хто з боку Ромен просто завертають). Штрафувати за перевищення 40-тонного обмеження на трасі лохвицькі копи зможуть лише після налагодження співпраці з «Укртрансбезпекою». Тоді суми штрафів за перевантаження ваги при їзді в обидва напрямки будуть вищі на порядок.

Таким чином, проїхати через Лохвицький район трасою Р-60 вантажівка може законно лише пустою, та й то не кожна. Тих, хто спробує об’їхати іншим мостом через село Луку (теж ненадійний міст) на в’їзді в Лохвицю чекають перекладини на висоті 3,5 м. Тож потік машин у рази зменшився як тільки почав працювати стаціонарний ваговий комплекс.

Олег ДОЛЕНКО.