Стоматолог в школі

Планова профілактична санація порожнини рота у дітей відіграє дуже важливу роль у загальному оздоровленні організму. Найважливішими завданнями планової санації є боротьба з карієсом зубів і його ускладненнями, а також оздоровлення слизової порожнини рота…

У дошкільних та шкільних закладах м. Полтави добре налагоджена система стоматологічної допомоги дітям (у рамках первинної медико-санітарної допомоги). У результаті спільних зусиль закладів охорони здоров’я та освіти створені всі умови для широкого охоплення дітей віком від 6 до 18 років діагностичними, профілактичними та лікувальними стоматологічними заходами. 15 досвідчених лікарів-стоматологів профілактичного відділення міської дитячої клінічної стоматологічної поліклініки м. Полтави двічі на рік проводять санацію. Лікарі працюють у стаціонарних стоматологічних кабінетах, які є в школах (їх загалом 26).Там, де відсутні стаціонарні стоматологічні кабінети, допомога надається пересувними стоматологічними кабінетами. Таким чином удається охопити стоматологічними профілактичними заходами 40 шкіл обласного центру (з них три спецшколи, один інтернат, один ліцей та вісім гімназій) та 54 дошкільних дитячих закладів, серед яких шість спеціалізованих навчально-виховних комплексів.

Усі огляди та лікування проводяться лише з дозволу батьків. На жаль, останнім часом почастішали випадки, коли батьки відмовляються надавати дозвіл на огляд та лікування своєї дитини. Причини відмови незрозумілі. Тим більше, що самі батьки не завжди знаходять час, щоб повести дитину на прийом до лікаря-стоматолога в поліклініку.

На сьогодні стоматологічний кабінет при школі є найбільш раціональною та зручною формою надання допомоги (причому як профілактичної, так і лікувальної) маленьким пацієнтам. Не відволікаючись від занять, не відвідуючи поліклініку, діти не лише проходять обстеження, а й при потребі отримують лікування. Як пересувні, так і стаціонарні шкільні стоматологічні кабінети мають усі засоби для належного обстеження дітей, визначення факторів ризику стоматологічної патології, проведення лікувальних і превентивних заходів із індивідуальним підходом під контролем медичного персоналу, в тісному контакті з батьками та педагогічним колективом.

Шкільна стоматологія залишається найважливішим механізмом соціального захисту підростаючого покоління, оскільки забезпечує рівний доступ дітей до профілактичної та лікувальної стоматологічної допомоги незалежно від майнового і соціального стану їхніх сімей. Соціологічні дослідження показали, що на сьогодні шкільна стоматологія залишається затребуваним напрямком профілактики захворювань порожнини рота, саме завдяки їй зміцнюється стоматологічне здоров`я дітей.

Завідувач профілактичного відділення
міської дитячої клінічної стоматологічної поліклініки
Анастасія Леонідівна Нелюбіна
095-206-40-31