Субсидії: і хочеться, і колеться…

Розмови про те, що уряд вже цього року не призначатиме субсидії з оплати комунальних послуг тим родинам, де є заборгованість, котрі останнім часом точилися поміж тих, хто цю допомогу ввід держави отримує, таки матеріалізувалися у відповідне рішення.

Так, за повідомленням прес-служби Полтавської ОДА, з 1 травня 2017 року в разі наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг згідно діючого законодавства субсидія не перепризначується. Чим одразу скористалися підприємства-монополісти, які надають комунальні послуги. Приміром, у ПАТ «Полтаваобленерго» вже повідомили, що «У відповідності з оновленою Програмою житлових субсидій, впровадженою постановою Кабінету Міністрів України № 300 від 26.04.2017 року побутовим споживачам, що мають прострочену понад два місяці заборгованість за спожиту електричну і теплову енергію, субсидія на наступний період не призначатиметься. Для подальшого отримання субсидії Вам необхідно терміново сплатити існуючу заборгованість за спожиту електроенергію або укласти договір про її реструктуризацію, звернувшись у філію ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» за місцем проживання…».

У свою чергу в Полтавській ОДА повідомляють механізм призначення субсидій, тим полтавцям, які мають таку заборгованість. Він доволі простий і прозорий. Так, якщо протягом двох місяців заборгованість буде погашено або укладено договір про її реструктуризацію – субсидія призначатиметься з 1 травня. А от, якщо заборгованість не буде погашено, впродовж двох місяців наявних боргів або не укладення договору щодо їх реструктуризації ( з кожною організацією, яка надає комунальні послуги) – субсидія на наступний строк буде призначена з того місяця, в якому документально буде підтверджено сплату боргу або укладення договору його реструктуризації.

Олександр Брусенський
Фото з інтернету