Суд залишив Олега Кавуна на волі

Олег Кавун

Якщо господар упіймав у своєму саду злодія, що краде яблука, то він повинен виважити йому на плечі важкий мішок, допомогти перелізти через паркан, ще й побажати щасливої дороги. Олег Кавун вважає по іншому.

Судячи з озвученого у Миргородському міськрайсуді прокурором місцевої прокуратури О.Корсуном обвинувачення щодо Олега Кавуна, саме такою є логіка тих, хто за наші з вами гроші стоїть «на сторожі закону». Нібито стоїть.

Бо конфлікт, що відбувся на Остапівському водосховищі вночі 29 травня 2016 року, якраз і розпочався з того, що Олег Кавун, котрий орендує ставок, дізнався, що четверо нетверезих молодиків на іншому березі ставка під час нересту сітками ловлять рибу. Він під’їхав і став вимагати, щоб браконьєри проїхали на освітлену базу орендаря для з’ясування обставин і передачі їх та знарядь лову поліції. Ті відмовлялися, пояснює Олег Кавун, і чинили спротив, тож відбулася суто чоловіча розмова.

Але один з браконьєрів – Євген Маковецький – повідомив у поліцію про нібито нанесення йому легких тілесних ушкоджень двома невідомиими чоловіками у балаклавах. Троє інших ніяких заяв до поліції не подавали.

Олег Кавун, орендар ставка, виявивши нетверезих браконьєрів, мав допомогти їи потрусити сітки і довезти додому?

Олег Кавун
Олег Кавун в суді

Тобто, за логікою правоохоронців, орендар ставка Олег Кавун, виявивши браконьєрів, мав допомогти їи потрусити сітки, довезти додому, щоб вони «під мухою», бува, не звалилися в ставок чи кювет на своїх мотоциклах, ще й колискову заспівати.

Про те, як майже два роки справа припадала пилом у поліції, а потім поспіхом фальсифікувалася й у лютому-березні цього року з реактивною швидкістю була спрямована до суду, дуже аргументовано розповів у дебатах адвокат Олега Кавуна Василь Школьний.

Мимоволі напрошується питання: за що слідчі, прокурори отримують шалені у порівнянні з середньою зарплати (про порівняння з пенсіями мовчу!)?! Невже за те, щоб займатися дурнею й виконувати брудні замовлення замість того, щоб ловити й карати справжніх злочинців?! Адже справу Олега Кавуна, якого звинуватили у злісному хуліганстві, всім, хто з квітня цього року слухав її в суді, інакше ніж розправою і рейдерством на користь холдингів назвати важко.

Часом здавалося, що прокурор О.Корсун, котрий підтримував обвинувачення, забув, що знаходиться у кримінальному процесі, а не в господарському чи цивільному, бо так багато часу присвятив озвучуванню документів щодо оренди водойми, які жодним чином не стосуються хуліганства…

Суд залишив Олега Кавуна на волі за захист своєї власності

Наприкінці прокурор попросив суд ізолювати Олега Кавуна від суспільства на 5 років. Так-так, посадити в тюрму на 5 років (санкція ч.4 ст.296 Кримінального кодексу – від 3 до 7 років позбавлення волі).

Однак суддя Миргородського міськрайсуду Світлана Андрущенко-Луценко з прокуратурою не погодилася і 18 вересня оголосила інший вирок: штраф у розмірі 13 тисяч гривень.

Погодьтеся, різні речі: 5 років – небо в клітинку і штраф, який мусить заплатити Олег Кавун…

Людмила Кучеренко,

президент правозахисної ГО «Полтавський медіаклуб»