Суддя Лариса Гольник прийшла на прес-конференцію під охороною

Як і обіцяла полтавським журналістам суддя Л. Гольник, вона сьогодні розповіла подробиці нападу на неї невідомих чоловіків, котрі 22 листопада увечері побили її та її чоловіка Ігоря Гавриленка (https://panoram.com.ua/2017/11/22/news-616/).

На прес-конференцію суддя Л. Гольник та її чоловіка привезли на службовому авто поліції, адже вже наступного дня після нападу їй надали охорону. Авто зупинилося біля Полтавської ОДА, де було заплановано проводити прес-конференцію, і у супроводі поліцейського у цивільному суддю разом із І. Гавриленком проводили до входу до будівлі адміністрації. Потім, так само до ліфта, після виходу з якого Л. Гольник «прийняв» інший правоохоронець, який супроводив її до зали, де зібралися журналісти.

Під час спілкування з представниками ЗМІ суддя та її чоловік розповіли про обставини нападу. Зокрема, про власні враження від поведінки тих, хто в той час перебував поряд з місцем пригоди. За словами Л. Гольник свідком нападу та побиття був один молодий чоловік, котрий на її прохання допомогти та бути свідком, не відреагував, сказавши лише, що поспішає на заняття з англійської мови. Натомість дві жінки, які теж бачили бійку, виявили співчуття, викликали поліцію та зголосилися виступити як свідки. Затримку прибуття поліції на місце злочину, яка прибула пізніше за журналістів, судді пояснили тим, що отримали неточну інформацію про місце події і тому замість Парку Слави з Вічним вогнем, полісмени та «швидка» поїхали до «Орла». І лише, коли уточнили місце, де стався напад, прибули до потерпілих.

Суддя Л. Гольник зірвала плани нападників

Чоловік судді І. Гавриленко на прес-конференції заявив, що переконаний в тому, що він та суддя Л. Гольник зірвали плани нападників, адже вчинили сильний опір бандитам і ті, зрозумівши, що «сценарій» зірвався, втекли, залишивши велосипеди.

«Я за кваліфікацію не б’юся, головне знайти організаторів та замовників злочину», – заявила суддя Л. Гольник, коли її запитали про те, чому поліція кваліфікувала побиття, як хуліганство, а не напад на суддю. Наразі, вважає вона, кваліфіковано провести слідство і знайти тих, хто напав на її та її чоловіка, і тих, хто цей напад організував. Суддя Л. Гольник також розповіла, що слідчі дії тривають. Вчора проводили відтворення подій на місці злочину. Як і раніше поліція має кілька версій (https://panoram.com.ua/2017/11/23/news-617/). І її турбує те, аби поліція не зосередилася лише на версії хуліганства, а розглянула всі можливі причини нападу. Без цього, переконана вона, не виключено, що напад може повторитися. Принаймні, заявила суддя Л. Гольник, у Фейсбуці вже були нові погрози на її адресу, в яких обіцяли «врахувати помилки» і зробити все «як слід наступного разу»…

Як розповів кореспонденту «ПП» І. Гавриленко, наявність цілодобової охорони накладає на подружжя певні обмеження. Про які в поліції радять не говорити стороннім. Але він все ж розповів, що судді та йому заборонено виходити на балкон квартири, підходити до вікон, залишати квартиру без погодження поліцією тощо…

Олександр Брусенський

Фото та відео автора