Екс-керівникам підприємств, які загачували Сулу, повідомили про підозру

ТОВ «Трансгідробуд» засипає Сулу камінням, 15 грудня 2017 р.

Поліція розслідує скандальне будівництво гідроспоруд (дамб), якими перегородили Сулу 2017 року в рамках втілення проекту з поліпшення гідрологічного режиму річки. Матеріали кримінального провадження №12017170000000479 зафіксували розкрадання близько 8 із 9 мільйонів гривень. Але після підтвердження науковцями низки недоліків цього проекту районна і обласна влада продовжує його втілювати.

Нагадаємо, проект «Відновлення гідрологічного режиму та екологічного стану р. Сула в Лохвицькому районі Полтавської області» спочатку під час громадського обговорення розкритикували громадські активісти, посилаючись на авторитетних учених. А потім, 6–8 листопада, результати аналізу розробленого інститутом «Дніпродіпровогосп» проекту оприлюднили у столиці вже вчені. Держводагенство визнало проект незадовільним, швидше шкідливим для річки, ніж здатним її зберегти. Адже дамби сповільнювали б течію, більшість із них – без шлюзів. Вже побудовані греблі з каміння, куди, за оцінками активістів, насипали в рази менше каміння, ніж «списали», призвели до цвітіння води, перетворення річки на стоячу водойму.

При цьому в ТОВ «Трансгідробуд», яке систематично вигравало тендери на гідрологічні роботи на р. Сула, постійно мінялися керівники. Приймав роботу замовник – Управління комунальною власністю територіальних громад Лохвицького району (комунальне підприємство Лохвицької районної ради, очолюване Юрієм Українським).

14 листопада 12 депутатів Лохвицької райради (третина від усіх) підписали звернення до її голови з проханням скликати позачергову сесію, на якій відмінити подальше втілення проекту. Однак керівництво райради проігнорувало звернення, не винісши це питання навіть на наступну чергову сесію 19 грудня.

І не змінило нічого навіть те, що справжні мотиви боротьби за продовження втілення проекту зрозумілі широкому загалу. За процесуального керівництва прокуратури Полтавської області колишньому начальнику комунального підприємства повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість, яка спричинили тяжкі наслідки), а колишньому директору одного із товариств – за ч. 4 ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).

Сула
ТОВ «Трансгідробуд» засипає Сулу камінням, 15 грудня 2017 р.

За версією слідства, Технічний нагляд при виконанні будівельно-монтажних робіт повинен був забезпечувати начальник комунального підприємства. Однак досудовим розслідуванням встановлено, що акти прийому виконаних будівельних робіт містять відомості щодо фактично не виконаних підрядником обсягів робіт в частині розробки ґрунту та допоміжних робіт при його намиві, а також їх кількісних показників.

У свою чергу, будучи відповідальним за технічний нагляд ведення будівельно-монтажних робіт по об’єкту, начальник підприємства, як вважає слідство, не забезпечив належного контролю за відповідністю виконуваних робіт проекту і кошторису, засвідчив акти прийому виконаних будівельних робіт, які фактично не були здійснені.

Такі дії призвели до надлишкового перерахування Замовником на розрахунковий рахунок Підрядника майже 500 тис. грн за фактично не виконанні роботи, чим державному бюджету завдано матеріальних збитків на вказану суму.

14 листопада тендерна комісія, засідання якої вів тоді ще не колишній начальник комунального підприємства і голова тендерного комітету Юрій Український, ім’я якого офіційно не називає прокуратура, оголосила переможця тендеру на «Відновлення гідрологічного режиму та екологічного стану р. Сула в Лохвицькому районі Полтавської області. Коригування робочого проекту». Трьох із чотирьох учасників тендеру, серед яких і відоме ТОВ «Трансгідробуд», було дискваліфіковано через недотримання умов подання тендерної документації. Переможцем стало ТОВ «Фастгідроресурс», яке запропонувало найвищу ціну – 43 млн грн. Дискваліфіковане ТОВ «Стоунсенд» пропонувало 27 млн грн.

Олег ДОЛЕНКО.

Фото Олександра Прекрасного