Свято для тих, хто повірив у себе

діти з інвалідністю

29 листопада в Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді (ОЦЕВУМ) влаштували свято для юних полтавців, яких доля не лише обділила здоров’ям, але й буквально щодня випробує на міцність. На другому поверсі Центру у малій актовій залі сьогодні зустрілися діти з інвалідністю, які приїхали з батьками до Полтави майже із всіх районів області.

Підступні недуги вже змалечку забрали в них багато чого з того, що для їхніх здорових одногодків вважається звичним і буденним. А от їм доводиться щодня боротися не лише з хворобами, але часто й з людською байдужістю та нерозумінням їхніх проблем. Маленьких, поки вони самі ще малі та перебувають під опікою батьків та рідних, а згодом – великих, коли подорослішають і вступлять у самостійне життя. Тому вже підлітками вони вчаться повноцінно існувати в світі здорових людей, докладаючи для цього дуже багато своїх дитячих сил та прагнення залишитися потрібними суспільству.

діти з інвалідністю

Вони вірять в себе і в тих, хто поряд з ними. Вірять, що переможуть хвороби і житимуть надалі повноцінним життям.

«Нинішнє свято для дітей з інвалідністю ми традиційно проводимо у переддень Міжнародного дня інвалідів. До себе запрошуємо дітей і підлітків, котрі мають проблеми із здоров’ям, але можуть навчатися, і навчаються, у загальноосвітніх школах, – розповіла кореспонденту «ПП» методист ОЦЕВУМ, майстер народної творчості, Наталія Дешко. – Девіз свята – «Нам все під силу». Саме в цих словах закладені не лише віра в свої сили, але й оптимізм, який не полишає наших юних вихованців. Вони, попри обмежені фізичні можливості, прагнуть до повноцінного життя і ми їм в цьому допомагаємо. У програмі свята – виступи зі сцени самих дітей, котрі танцюватимуть, співатимуть та читатимуть вірші тощо. У фойє ми розгорнули виставку малюнків та творчих доробок наших гостей, які завжди привертають щиру увагу гостей свята…».

діти з інвалідністю

На свято його організатори запросили майже три сотні учасників з навчальних закладів Полтавщини – позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, інтернатних, центрів соціальної реабілітації дітей інвалідів та дитячих будинків-інтернатів тощо. Кожному учаснику заходу приготували подарунок – набір канцелярського приладдя та солодощі. За що в ОЦЕВУМ дуже вдячні своїм спонсорам. Там не приховують, що подібні заходи організують не тільки для своїх маленьких вихованців з особливими потребами, але й для всієї полтавської громади. Де мають щодня пам’ятати, що ці діти та підлітки потребують соціально-психологічної адаптації, підтримки та постійної уваги суспільства.

діти з інвалідністю

Наступне свято для нинішніх гостей Центру, проведуть вже наприкінці січня 2018 року. Але вже сьогодні в ОЦЕВУМ готують його програму, яка включатиме не лише демонстрацію творчих здібностей, але й проведення педагогами для юних гостей майстер-класів з образотворчого декоративно ужиткового мистецтва. Педагоги і методисти переконані, що після кожної такої зустрічі в стінах обласного Центру на творчому небосхилі Полтавщини засяють нові зірочки, які запалять з їхньою допомогою вихованці з особливими потребами. Яким все під силу…

Олександр Брусенський
Фото автора