Сьогодні провели засідання «круглого столу» з представниками національних меншин

представники національних меншин

Сьогодні, у переддень Міжнародного дня терпимості (толерантності), який відзначають у світі щорічно 16 листопада, починаючи з 1995 року, в Полтаві з ініціативи облдержадміністрації на зустріч із керівництвом області були запрошені представники національних меншин.

Місцем зустрічі обрали приміщення колишнього Будинку політпросвіти, а згодом офісу обласної телерадіокомпанії «Лтава», що на вулиці Європейської,49. Після недавнього нещадного скорочення її штату сама ТРК «Лтава» тепер займає там лише кілька приміщень. Найбільшу залу-студію передали Полтавському обласному симфонічному оркестру. Саме там і проводили «круглий стіл», на який прийшли посадовці ОДА й представники національних меншин Полтавщини.

Виставка і концерт передували офіційній частині заходу

А перед початком офіційної частини заходу на першому поверсі відкрили виставку, яку розгорнули представники національних меншин Полтавщини. Її учасники – активісти чеченської, вірменської, єврейської, болгарської та інших діаспор і общин, презентували відвідувачам матеріали, які розповідають про історію становлення та розвитку національних общин на Полтавщині. Одяг і національне вбрання, предмети побуту, страви і напої національних кухонь, література з історії і сучасності різних народів тощ, викликали неабияку цікавість учасників заходу.

представники національних меншин
Виставка представників національних меншин

Після засідання «круглого столу» відбувся концерт творчих колективів національно-культурних товариств із нагоди Міжнародного дня толерантності.

На Полтавщині зареєстровано два десятки національних общин і діаспор

На зустріч із керівництвом Полтавської ОДА запросили представників найбільших та найвідоміших національних общин та діаспор. Зокрема, громадську організацію «Миргородські рома», «Конгрес азербайджанців України», болгарську громадську організацію «Кан Кубрат», діаспору чеченського народу, вірменську громадську організацію «Урарту», спілку шанувальників польської культури «Полонія», Полтавський єврейський фонд «Хесед Нефеш», Полтавське територіальне грузинське братство «Георгій», Полтавське товариство німців «Відергебурт» тощо.

представники національних меншин
Представники мумсульманської общини

Засідання “круглого столу”, на який зібралися представники національних меншин Полтавщини, відкрив заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь. Він зазначив, що дуже важливо, що сьогоднішня зустріч проходить у переддень дня толерантності, адже лише терпимість та толерантність можуть поєднати інтереси та культури різних діаспор та общин, які нині створені і існують на Полтавщині.

представники національних меншин
Учасники круглого столу

Зустріч покликана обговорити наявні проблеми, зрозуміти один одного і відшукати шляхи вирішення питань, які допоможуть єднанню всіх, хто проживає на Полтавщині, й для кого наш регіон став другою батьківщиною.

Довідка «ПП»: Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

Саме 16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. А в 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.

представники національних меншин
Представники чеченської общини

Ініціатори свята наголосили, що кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації. У цей Міжнародний день терпимості потрібно підтвердити ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою. Тож будемо прагнути до створення терпиміших громад, у житті яких вкорениться цей основоположний ідеал…

Олександр Брусенський

Фото автора.