Сьогодні у Полтаві під музику трофейного патефону дівчата танцювали і фотографувалися з «фашистами»

виставка військової техніки

На території Полтавської філії Національного військово-історичного музею України – музею важкої бомбардувальної авіації, що в обласному центрі на вулиці Олександра Засядька, 1, сьогодні було велелюдно. Тут проходила Виставка військової техніки часів Другої світової війни.

Сотні полтавців та гостей міста прийшли сюди, щоб у переддень Великої Перемоги стати свідками і учасниками доволі незвичного дійства, яке звело на майданчиках музею колишніх противників та союзників Другої світової.

Виставка військової техніки в Полтаві представила відвідувачам експонати Дрігої Світової відновлені до найменших деталей

виставка військової техніки
Військова техніка на виставці відновлена до найменших деталей

З нагоди Дня Перемоги її організували працівники музею, запросивши до себе активістів військово-патріотичних клубів, де професійно «грають у війну». А саме: відновлюють бойову техніку та озброєння, збирають все, що проливає світло на уклад життя та побут військовослужбовців різних армій, які зійшлися у смертельній схватці на полях Другої світової війни, реконструюють фрагменти боїв, проводять активну пошукову роботу тощо.

виставка військової техніки
Військова техніка Другої світової війни

Радянські та німецькі броньовики, американські легендарні автомобілі «Доджі», трофейні мотоцикли BMW, 45-мм фашистські гармати та 152-мм радянські гаубиці, десятки гвинтівок, пістолетів, фаустпатронів, автоматів та кулеметів зразка давно минулої війни, чимало не дуже говірких людей у одностроях Вермахту, американських повітрянодесантних військ, Радянської Армії, горласті команди різними мовами тощо – такою предстала перед гостями виставка військової техніки часів Другої світової війни.

Відвідувачі могли не лише оглянути зразки техніки та зброї, але й скуштувати солдатської каші

«Ми вирішили напередодні Дня пам’яті та примирення в Україні провести так званий день відкритих дверей в музеї і влаштувати цю виставку для полтавців. Участь у заході взяли відомі військово-історичні клуби. Приміром, Харківський «Самохід», «Піхотинець» із Лубен, їхні колеги з Києва, Полтавські клуби «Гвардія» і «Десантник» тощо, – розповів «ПП» директор музею Віктор Дейнека. – Наші відвідувачі зможуть не лише оглянути зразки техніки Другої світової війни, сучасне озброєння тощо, але й дізнатися від наших екскурсоводів про історію тієї вже далекої битви. Або послухати музику і пісні воєнної пори чи скуштувати солдатської каші…».

Виставка військової техніки напередодні Дня перемоги дала можливість усім охочим ознайомитись з унікальними артефактами Другої світової війни безкоштовно.

виставка військової техніки
Виставка військової техніки

Варто зазначити, що полтавці сповна скористалися наданою можливістю і одразу заводили знайомства з «фріцами», «янки», радянськими старшинами і офіцерами тощо. З непідробним інтересом роздивлялися вони колись грізну бойову техніку, яка отримала друге життя завдяки терпінню та вмілим рукам активістів військово-історичних клубів.

Всі вони, до речі, були одягнуті у форму воєнного часу, яку відновили до найменших деталей. «Німці» навіть настільки увійшли в роль, що всі свої команди віддавали німецькою мовою і старанно демонстрували свою віддаленість від недружних їм представників інших армій. На превеликі радощі малечі, відвідувачам дозволялося все не лише роздивлятися, але й брати до рук – гвинтівки, автомати, важкі кулемети. Можна було всістися за кермо трофейного мотоциклу, або видряпатися на грізний броньовик.

виставка військової техніки
Відвідувачі могли не тільки розглядати артефакти, але й брати їх до рук

Виставка військової техніки проходитиме 5-6 травня на території Музею важкої бомбардувальної авіації

Виставка військової техніки викликала цікавість і у представників місцевої та обласної влади, депутатів Полтавської облради. Святковий настрій створював міський духовий оркестр під керівництвом Едуарда Головашича.

Олександр Брусенський