Сьогодні у Полтаві проходить Міжнародний економічний форум

Захід такого рівня під назвою «Полтавщина: створюємо разом нові можливості», в регіоні проходить уперше. Місцем проведення форуму обрали приміщення Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Головна мета форуму – показати економічний потенціал області на всеукраїнській та міжнародній аренах.

Серед учасників представники Кабміну, урядових дорадчих органів, які займаються питаннями експорту та залучення інвестицій, дипломатичних установ, бізнес-кіл, фінансових, наукових та громадських інституцій. Учасники форуму ознайомляться зі здобутками Полтавщини у промисловому та агропромисловому секторах, їм презентують економічний та інвестиційний потенціал області. Крім того, про свої здобутки розкажуть керівники успішних полтавських підприємств. Також на заході проходить виставка економічного та інвестиційного потенціалу області. Ще одне її завдання – показати туристичну привабливість Полтавщини.

Форум відкрили вітальними словами голови Полтавської ОДА Валерій Головко, голова Полтавської облради Андрій Біленький, народний депутат Андрій Река, головний радник з питань врядування українсько-канадського проекту ПРОМІС Кейді Ворд.

Під час свого виступу В. Головко презентував економічний потенціал області. Акцент зробив на промисловцях та аграріях, окремо розповів про великі промислові підприємства області: Ferrexpo, KRAZ, «Кременчуцький колісний завод». За його інформацією, Полтавщина займає 2 місце з видобутку аграрної продукції. За 6 місяців 2017 року притік інвестицій у Полтавську область склав близько $22,7 млн.

В. Головко також приділив увагу питанню будівництва доріг. Адже ще нещодавно Полтавщина була серед останніх за їх якістю. Зараз ситуація кардинально змінилася. А до кінця цього року у дорожнє полотно інвестують близько 1 млрд. грн. Зараз акцент робиться на трасах обласного значення, наступний етап – місцеві дороги. Говорячи про децентралізацію, голова Полтавської ОДА назвав її одним з пріоритетних напрямків для нашої області. У чотири рази зросли доходи 12 громад області, у 2,5 разів збільшилися власні доходи ОТГ. Завершуючи свою доповідь, голова Полтавської ОДА ще раз наголосив, що Полтавщина відкрита для інвестицій.

Директор Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в Україні Шевкі Аджунер розповів учасникам форуму про досвід проектів ЄБРР в Полтавському регіоні. Він також наголосив, що установа готова до подальшої співпраці. Кейді Ворд презентувала «Інвестиційний портал Полтавщини», який спростить роботу для інвесторів, адже містить усю потрібну для них інформацію. А також стане ефективним інструментом для їхньої взаємодії з владою області.

Олександр Брусенський (за матеріалами прес-служби Полтавської ОДА).
Фото Полтавської ОДА.