Телефонне шахрайство удосконалюється: «лікарі» пропонують полтавцям віддати гроші на термінову операцію для їхніх родичів

шахрайство

Одним з основних видів злочинів в телекомунікаційному середовищі є телефонне шахрайство, яке стрімко набирає обертів і стає серйозною загрозою. Захистити від шахраїв в першу чергу здатні лише уважність і розсудливість самих громадян.

У Миргороді затримали двох чоловіків – мешканців Києва, які «удосконалили» схему видурювання грошей у полтавців по телефону.

Якщо донедавна найпоширенішою авантюрою пройдисвітів було телефонне повідомлення про нібито затримання родичів поліцією і пропозиція «викупити» близьку людину за певну суму, то наразі полтавців «розводять» за іншою схемою. Одними з перших її жертв стали троє пенсіонерок із Миргорода 68,69 та 83 років. Їм зателефонували незнайомі, які представилися лікарями місцевої лікарні, і повідомили, що родичі бабусь потрапили в ДТП, їх привезли до лікарні, потрібні великі кошти на операцію.

Шахрайство по-новому: на проведення невідкладної хірургічної операції потрібні гроші…

До викупу своїх родичів із поліції, якщо судити за кількістю повідомлень про шахрайство такого роду, в нас вже звикли. А от до оплати «операцій» своїм рідним та близьким, ще звикають. «Процес» проходить болісно і потребує уже багато грошей.

шахрайство

Пенсіонерки, які, як кажуть у поліції, «опинилися під дією психологічного впливу», слухняно передали вказані суми – від однієї до десятків тисяч гривень, так званому «кур’єру». І лише згодом, зрозумівши, що потрапили в тенета аферистів, звернулися до поліції.

Миргородські детективи, на відміну від тамтешніх пенсіонерок, не піддалися гіпнозу – розшукали і вже затримали псевдолікарів. За даними фактами в Миргородському відділі поліції відкрито ряд кримінальних проваджень за ч.2 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене групою осіб). Тривають слідчі дії.

Олександр Брусенський

Фото поліції Полтавщини.