ЄС та ПРООН допоможуть Україні у термомодернізації житла

енергомодернізація або термомодернізація житла

Україна дуже енергозатратна у порівнянні з іншими країнами подібних кліматичних умов. Однак енергомодернізація або термомодернізація житла потребує багато коштів – і державних, якщо мова йде про об’єкти бюджетної сфери, і з сімейного бюджету, коли стосується приватних будинків та багатоповерхівок.

Термомодернізація житла: Захід нам допоможе!

І тут без жартів. Європейська комісія ухвалила Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скорочення викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з Урядом Німеччини підтримуватиме діяльність Фонду енергоефективності у наданні грантів на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України і на проекти для ОСББ загалом виділить 80 млн. євро.

енергомодернізація або термомодернізація житла

У Полтавській ОДА відбулася презентація спільного проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). Він передбачає надання підтримки об’єднанням співвласників будинків у формуванні, організаційному становленні та подальшому впровадженню енергоефективних рішень. Проект розрахований на два роки і впроваджуватиметься у тісній співпраці з Державним фондом енергоефективності та Міжнародною фінансовою корпорацією.

Термомодернізація житла: «Наші гроші – нашому будинку!»

енергомодернізація або термомодернізація житла

– Об’єднання співласників багатоквартних будинків (ОСББ) – це соціально орієнтований проект, – каже організатор презентації, регіональна координаторка ПРООН у Полтавській області Вікторія Курилко. – Це без перебільшення – школа демократії, бо мешканці вчаться ухвалювати колективні рішення. Це також і школа бюджетування, бо вони вчаться ефективно розпоряджатися власними й спільними коштами. Ми запрошуємо до співпраці ініціативні групи, мотивовані до створення ОСББ, житлово-будівельні кооперативи (ЖБК), що мають намір реорганізуватися в ОСББ, та представників діючих ОСББ, які потребують підготовки та навчання. І звісно, ті ОСББ та ЖБК, які готові провадити термодернізацію своїх будинків. Подати заявку на участь в проекті HOUSES можна за посиланням http://houses.in.ua/

У заході взяли участь представники департаментів Полтавської ОДА, райдержаміністрацій, районних та міських рад, ОСББ, ЖБК та громадських організацій.

До речі, гасло ОСББ: «Наші гроші – нашому будинку!»

Людмила Стельмах (Кучеренко)