Травень, каштани і музика: у Полтаві провели традиційний марш-парад духових оркестрів

марш-парад духових оркестрів

Щороку на початку травня, коли каштани «запалюють» свічки, а все навколо буяє незайманою зеленню, в Полтаві організовують свято музики – марш-парад духових оркестрів, що збирає тисячі полтавців.

Не зрадили традиції в Полтавській ОДА й цього року. 6 травня об 11.00 біля Білої альтанки, сяючи міддю інструментів, вишикувалися 28 музичних колективи майже з усіх районів області…

Марш-парад духових оркестрів організували з нагоди 73-ї річниці Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні. Тож поміж сотень полтавців, котрі ще задовго до початку дійства поспішали зайняти найзручніші місця, можна було побачити чимало ветеранів війни, учасників АТО, військовослужбовців тощо.

марш-парад духових оркестрів
Марш-парад духових оркестрів у Полтаві

Марш-парад духових оркестрів – традиційний захід і проходить щороку напередодні Дня Перемоги

Один із організаторів перших марш-парадів у обласному центрі – колишній начальник обласного управління культури 79-річний Петро Бондаревський – розповів «ПП», що це вже 38-й за ліком марш–парад духових оркестрів.

– Ми започаткували це свято 1981 року. Участь у перших парадах брали, пам’ятаю, до 75 оркестрів – не лише з районних Будинків культури, але й трудових колективів, установ, підприємств, навчальних закладів тощо. Свято успішно прижилося, тож я пишаюся тим, що причетний до започаткування цієї традиції. Відтоді щороку музики радують полтавців своєю ходою. Не було музичного свята лише 2014 року, коли тодішнє керівництво області заявило, що воно не на часі, – пригадав П. Бондаревський.

марш-парад духових оркестрів
Марш-парад духових оркестрів у Полтаві

Ще до початку марш-параду можна було почути, як «розігруються» музиканти, які невеликим зграйками ховалися під вітами дерев від пекучого сонця. Та побачити, як тренуються у вправності проходження повними колективами оркестри.

марш-парад духових оркестрів
Військовий духовий оркестр Полтавського гарнізону

То були останні імпровізовані репетиції перед виступом, оцінку яким мало дати представницьке журі на чолі з директором Полтавського музичного училища ім. М. Лисенка Миколою Демченком.

– На участь у нинішньому святі духової музики подали заявки 28 музичних колективів із усієї області. Можу засвідчити, що з року в рік майстерність оркестрантів зростає. Якщо ще недавно були на слуху так звані «важковаговики» (приміром, із Полтавської медакадемії, обласного музучилища тощо), то тепер їм потужну конкуренцію складають колектив «Роксолана» з Кременчуцького педагогічного коледжу, цілком професійні колективи з Оржицького, Миргородського, Кременчуцького районів. Заявляють про себе й дитячі музичні школи, – розповів він кореспонденту «ПП». – Головне для музичних колективів – підтримка розвитку духової музикияк з боку підтримки рідних і близьких, так і вдячних слухачів. І, звичайно ж, матеріальне забезпечення з боку тих, хто керує районом.

Марш-парад духових оркестрів почався біля Сонячного парку по вулиці Соборності, а свято музики відбувалося на Театральній площі Полтави

Марш-парад духових оркестрів традиційно відкрив духовий оркестр Полтавського гарнізону. На нинішньому святі це були музиканти з військової частини А 3990, якими керував молодий офіцер Дмитро Бондаренко. За військовими спокій ранкової тиші порушили бравурними маршами духові оркестри Полтавського музичного училища, колективи з Миргорода, Котельви, Хорольського району, Зінькова, Оржиці, Горішніх Плавнів, Семенівки тощо.

марш-парад духових оркестрів
Колектив з Оржиці

Злагодженими рядами йшли як дорослі музики, так і ті, хто ще тільки вступає в чарівний світ духової музики – учні дитячих музичних шкіл. Під оплески зачарованих полтавців музиканти крокували повз журі, прямуючи до Театрального майдану. Там о 13.00 свято продовжилося виступами оркестрів і оголошенням переможців.

Олександр Брусенський

Фото автора