Три мобільні лабораторії отримало обласне управління Укртрансбезпеки для перевірки вантажівок на дорогах Полтавщини

три мобільні лабораторії

12 січня управлінню Укртрансбезпеки у Полтавській області передали три мобільні лабораторії для габаритно-вагового контролю автотранспорту на дорогах області.

Вручення автомобілів, які на 90% укомплектовані обладнанням із країн Європи, вагами із Туреччини а комп’ютерним обладнанням із Польщі, і які переобладнали та адаптували для роботи на дорогах області на ПрАТ «АвтоКрАЗ», вручили в присутності представників ЗМІ на площадці біля будівлі Полтавської облради. За їхньою допомогою спеціально навчені інспектори Укртрансбезепеки перевірятимуть вантажні автомобілі на дорогах Полтавщини на дотримання перевізниками обмежень по габариту та вантажу. Що дозволить запобігти руйнуванню доріг. Особливо у весняно-осінній період.

Заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслав Дідківський розповів журналістам, що кожний автомобіль, який по суті є лабораторією, укомплектований всім необхідним сучасним обладнанням для перевірки ваги та габаритів. Зокрема, тахографами, електронними пристроями для вимірювання габаритних розмірів та ваги автомобілів, картами водія тощо. Кожну мобільну лабораторію  обслуговуватиме двоє інспекторів.

три мобільні лабораторії

«До кінця року плануємо ще доукомплектувати ці мобільні автомобілі ще й модулями 3G, щоб був Інтернет, а кожному інспектору дати планшет, зробити електронні бази штрафів, щоб кожен штраф виконувався в онлайн-режимі, камерами відео спостереження тощо, – розповів В. Дідківський. – Які б чудові дороги ми б не будували, гостро стоїть питання їх експлуатації. Країна втрачає щороку 20 млрд. грн від руйнування доріг. Тому маємо економити ці кошти. Мобільна лабораторія може працювати при -30 градусів і повітря, і поверхні землі…».

За словами столичного представника, на сьогодні в Україні вже є 78 таких мобільних лабораторій. Вартість кожної – 1,4 млн. грн.

три мобільні лабораторії

У свою чергу начальник правління Укртрансбезпеки у Полтавській області Віктор Поліщук зазначив, що в області вже підготовлено чотири спеціальні майданчики для роботи цих мобільних лабораторій – у Чутовому, Копилах, Лубнах і Сухинівці, що в Кобеляцькому районі. Поки автомобілі зберігатимуть на території одного з колишніх полтавських заводів, в адміністративному корпусі якого нині розташоване обласне управління Укртрансбезепеки. Інспектори, які обслуговуватимуть мобільні лабораторії наділені правами зупиняти вантажний транспорт і відправляти вантажівки на спеціальні майданчики, де перевірятимуть їхню вагу, яка не має перевищувати 40 тонн. Саме така норма для вантажівок сьогодні встановлена на дорогах Полтавщини. Перевізників, які вийдуть за норми габариту і ваги, штрафуватимуть.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, який теж брав участь у церемонії передачі мобільних лабораторій, зазначив, що керівництво Полтавщини переконане, що такі пересувні лабораторії мають працювати на кожному напрямку руху, яких в області чимало. Тому наразі розглядається питання закупки ще двох пересувних лабораторій для контролю габаритів та ваги автотранспорту. Їх планують закупити коштом обласного бюджету.

Олександр Брусенський
На фото1: В’ячеслав Дідківський відповідає на запитання полтавських журналістів.
а фото2,3: Ці мобільні лабораторії відтепер працюватимуть на дорогах Полтавщини.
Фото автора.