Геловін і трудові табори в Китаї: коли жахи відбуваються наяву

Моторошні історії на Геловін, як правило, покликані підігріти нерви й розвеселити, та тільки не ця реальна подія, яка сталася саме цього дня. Вона пролила світ на трудові табори в Китаї.

У прикрасах для Геловіна було… сховане послання. Саме його знайшла американка Джуліан Кейт зі штату Орегон, коли прикрашала кімнату до свята. Це був лист про допомогу з китайського трудового табору Масаньцзя, де в умовах тортур незаконно утримують і примушують до рабської праці тисячі людей, яких репресує китайський уряд. Автор китайською й англійською мовами звертається до випадкового адресата з проханням передати лист в організацію із захисту прав людини.

Повідомлення в’язня, подолавши тисячі кілометрів, набуло розголосу в західних ЗМІ. Завдяки цьому випадку світ дізнався про методи викорінення неугодних громадян у Китаї.

Хоча цій історії вже майже 10 років, використання рабської праці ув’язнених, здебільшого в’язнів совісті в КНР, триває.

Трудові табори в Китаї – це рабська праця

Згідно з даними правозахисників, багато китайських товарів, які йдуть на експорт, виготовляють в’язні в нестерпних умовах і нерідко з порушенням санітарних норм. Очевидці розповідають, що вони виробляють прикраси, палички для їжі, іграшки, в’яжуть светри й шарфи. Працюють по 50‒60 годин на тиждень. Водночас кожен в’язень має норму, якою не можна нехтувати, бо порушників чекають суворі покарання, тортури.

Згідно з численними свідченнями, більшу частину в’язниць КНР використовують як трудові табори в Китаї, що для влади є золотою жилою. Там працюють сотні тисяч в’язнів сумління, серед яких прихильники Фалуньгун та уйгури (мусульманська етнічна меншина Китаю).В’язниці також створюють власні компанії, очільниками яких стають начальники тюрем.

Західний світ проти

За оцінками ООН, у Китаї щонайменше один мільйон уйгурів та інших представників етнічних і релігійних меншин тримають у таборах перевиховання, де змушені працювати за дарма чи за мізер. https://www.epochtimes.ru/sushhestvovanie-lagerej-perevospitaniya-v-sintszyane-kosvenno-podtverdili-kitajskie-vlasti-99093862/

30 вересня Міністерство праці США опублікувало список товарів (https://www.dol.gov/newsroom/releases/ilab/ilab20200930), які виготовляють у Китаї за допомогою дитячої примусової праці, повідомляється в пресрелізі міністерства. До списку ввійшли 17 найменувань виробів, від рукавичок до різдвяних прикрас.

Австралійський інститут стратегічної політики (ASPI), посилаючись на урядові документи й повідомлення ЗМІ, виявив (https://www.aspi.org.au/report/uyghurs-sale) мережу з 27 заводів у дев’яти китайських провінціях, куди перевели понад 80 тис. уйгурів із західного регіону Сіньцзян.

Відтак на 30 вересня 2020 року до списку товарів, які виготовлено за допомогою дитячої примусової праці, включено 155 товарів із 77 країн.

До відома: Фалунь Дафа або Фалуньгун ( https://uk.falundafa.org/) – практика духовно-фізичного самовдосконалення. Вона навчає, як покращити свій характер згідно з принципами: чесність, доброта, терпимість. Містить енергетичні вправи, які поліпшують здоров’я.

1999 року Фалуньгун займався кожен 10-й китаєць, що значно перевищувало кількість членів керівної в КНР компартії. Тож 20 липня 1999 р. у Китаї тодішній лідер компартії Цзянь Цземінь почав репресувати цих людей. Сотні тисяч осіб незаконно позбавили волі, десятки тисяч загинули. Також незалежний Трибунал у Лондоні (2018‒19 рр.) дійшов висновку, що в усьому КНР багато років тривало масштабне примусове видаляння органів для трансплантації, і практикувальники Фалуньгун, імовірно, були основними такими донорами. Зараз практикувальники Фалуньгун у Китаї – найбільша у світі група в’язнів сумління. Ними переповнені трудові табори в Китаї.