Центр громадського моніторингу “Погляд” нагородив юних полтавських художників

Яка талановита молодь у Полтаві! Саме це спадає на думку, щойно переступаєш поріг офісу на вул. 1100 років Полтави, 12, де розташований Центр громадського моніторингу “Погляд” .

Ця громадська організація розпочала свою роботу 26 грудня 2017 року для того, щоб вивчати громадську думку та доносити її до влади. Ми вже інформували про комплексне дослідження проблем полтавців, яке провели соціологи Центру. Крім того, Центр громадського моніторингу “Погляд” вирішив з’ясувати, якою хотіли б бачити Полтаву юні жителі обласного центру? І зробив це в незвичайний спосіб: 28 лютого організував виставку образотворчого мистецтва молоді під назвою “Погляд на місто – минуле, сьогодення, майбутнє”.
На виставці представлено 55 робіт полтавських школярів, ліцеїстів, студентів. Упродовж двох тижнів полтавці мали змогу переглянути картини, оцінити й проголосувати за кращі з них або в офісі Центру, або у Фейсбуці на сторінці громадської організації: www.facebook.com/go.poglyad/

– Ми навіть не очікували, що наш конкурс приверне таку велику увагу суспільства, – говорить керівник Центру “Погляд” Олександр Залужний. – Дуже багато полтавців безпосередньо відвідали виставку й залишили свої коментарі у Книзі відгуків. Також чимало переглянули галерею в Інтернеті. І теж залишили коментарі.

Визначало кращі роботи й авторитетне журі на чолі з відомим полтавським митцем, заслуженим художником України Миколою Підгорним.

Представлені на виставці роботи виконані в різних техніках: малюнок, вітражний розпис, лінорит, гравюра тощо, але всі – на надзвичайно високому рівні.

– Ми допустили до участі всі подані роботи, не відсіяли жодної, – зізнався Микола Підгорний. – Це вперше за всю мою багаторічну практику.

А 10 березня в урочистій обстановці Центр громадського моніторингу “Погляд” нагороджував переможців. Перше місце журі присудило Олені Загоруйко за роботу “Чарівні миті вечірньої Полтави” (викладач – Анна Назаренко, Полтавська дитяча художня школа). Катерина Бутенко і Катерина Говтвяниця посіли друге й третє місця відповідно. У номінації “Історичний спадок, який ми зберегли” перемогла Марія Зосіменко з роботою “Земне й небесне”, у номінації “Полтава сьогодні – проблеми і перспективи” – Артем Очнєв (триптих “Тиха краса історії”, “Згубність прогресу”, “Втрачене диво”), у номінації “Полтава майбутня. Мікрорайон твоєї мрії” – Катерина Кушнірова (“Чарівна Полтава – вічно молода”). Крім того, переможцями глядацьких симпатій стали п’ять робіт, які отримали в Інтернеті від 100 до 50 лайків.

Правда, як зазначив член журі, полтавський художник-карикатурист, організатор виставки “Карлюка” Михайло Шлафер, у цьому конкурсі перемогли всі, хто брав участь. Тож усі учасники отримали дипломи та подарунки від ГО “Центр громадського моніторингу “Погляд”. А навесні на них чекає ще й безплатна екскурсія мальовничими місцями Полтавщини.

Зінаїда МАТЯШОВА.

На фото: Під час церемонії нагородження переможців; переможниця конкурсу Олена Загоруйко та її робота; фото на згадку:учасники й організатори конкурсу.