Цибуля: секрети садіння, догляду та правильний полив

цибуля

Цибуля – одна з найдивовижніших рослин,що зустрічається в природі. Вона популярна передусім завдяки своєму пікантному смаку та корисним властивостям. Людина вживає цибулю в їжу понад 4 тисячоліття. Цибуля не лише входить до складу національних страв усіх народів, а й широко застосовується в народній медицині. Її користь для людського організму перевірена та не підлягає сумніву.

Одним із основних способів культивування цієї культури є її висаджування у відкритий ґрунт. Крім того, цибуля вирощується на підвіконнях у будинках та квартирах. Власноруч висаджена на городі цибуля – гарантія постійної наявності незамінного овоча на кухні, ціла комора вітамінів і впевненість в екологічності врожаю.

Цибуля: особливості садіння та догляду

цибуля

Для успішного вирощування цибулі та отримання високого врожаю не слід забувати правила садіння та догляду за цією рослиною. Одним із ключових факторів, що впливають на якість майбутнього врожаю, є час садіння культури. Якщо посадити занадто рано – цибуля може загинути або ж буде в’ялою і слабо ростиме.

Перший крок – вибір та підготовка місця. Майбутня грядка цибулі повинна максимально освітлюватися сонцем. Крім того, оптимальним варіантом буде земля із запасами ґрунтових вод, які розташовані на чималій глибині. Незважаючи на те, що цибуля вологолюбна рослина, надмірна кількість води для неїзгубна. Обране місце готують пізно восени. До приходу морозів ґрунт ретельно скопують (рекомендована глибина 16–20 см) і вносять добрива (Суперфосфат, Екоплант).

Другий крок – ретельний огляд садивного матеріалу. Пошкоджені, слабкі цибулинки видаляються.

цибуля

Третій крок – дезинфекція та стимулювання зростання. Для того, щоб цибуля була максимально стійкою до захворювань та потрапляння бактеріальної і грибкової мікрофлори, гнилі, весь садивний матеріал обробляють спеціальними засобами. Найбільше придатні для цих цілей Епін і Циркон. Перед самою обробкою цибулю промивають спочатку теплою, а потім холодною водою. Після цього занурюють її в розчин мінімум на дві години. Правильно проведені підготовчі маніпуляції дозволять отримати здоровий посадковий матеріал, який дасть максимально великий і якісний урожай.

Четвертий крок – садіння. Цибуля висаджується навесні, однак за тиждень у ґрунт вноситься добриво. Для цього рекомендуємо використовувати добриво Агролайф (для весняного садіння) або Екоплант (осіннє садіння). Це значно прискорить процес укорінення цибулинок і сприятиме формуванню гарного врожаю.

цибуля

Догляд за посадженою цибулею

Варто зазначити, що цибуля потребує ретельного догляду. Головне – правильний полив. Щоб не перезволожити ґрунт і суттєво зекономити воду, використовуйте систему крапельного поливу.

цибуля

Уважно оглядайте грядку. Як тільки цибуля проростає, відразу стає вразливою для комах – цибулинних мух. Якщо помітите шкідника, обробіть овоч захисними засобами.

При дотриманні цих простих правил успіх вам гарантовано.

У магазинах «Світ рослин» нове надходження сезонного товару: цибуля ­сівок, насіннєва картопля, цибулинні квіти, саджанці троянд і плодово­ягідних культур! Завжди раді бачити Вас за адресами:

– вул. В.Тирновська, 39­а, тел. (0532) 64­20­41 (мікрорайон Половки);

– вул. Європейська, 63, тел. (0532) 62­20­46 (біля магазину «Конкорд»);

– вул. Європейська, 145, тел. (0532) 64­20­43 (зупинка «Вул.Чайковского»).

Інтернет­магазин

svitroslyn.ua