Цілюща сила природи, найновіші методи лікування плюс досвід персоналу – три кити санаторію “Сосновий бір”

Санаторій "Сосновий бір"

Щойно потрапляєш в санаторій “Сосновий бір”, що в с. Власівці Зіньківського району, як одразу відчуваєш неймовірний запах хвої, який п’янить і бадьорить одночасно. Сам заклад більше нагадує сучасний європейський пансіонат десь у Австрійських Альпах, ніж оздоровницю на Полтавщині: сосновий ліс, незаймана природа, невеликі двоповерхові корпуси, затишні альтанки, лавки, різноманітні скульптури. Територія дбайливо доглянута й ретельно прибрана. У кожному спальному корпусі – дво- та одномісні номери зі всіма зручностями, поряд поліклініка, бювет, їдальня… Особливо вражає оздоровчо-культурний центр, де під одним дахом об’єднані сучасний басейн, спортивна й танцювальна зали, сауна, кіноконцертна зала на 200 місць, кафе.

У поліклініці знайомимося з Євгенією Олексіївною з Машівки. Вона багато років мала проблеми з опорно-руховим апаратом, практично втратила здатність рухатися, страждала від нестерпного болю.

 

Санаторій “Сосновий бір”: відгуки

– У якийсь момент я зрозуміла, що можу стати тягарем для рідних, – розповідає жінка. – Тоді й вирішила приїхати в санаторій “Сосновий бір”, адже це недалеко. Коли син привіз мене сюди, я не могла зійти на третій поверх, навіть забратися у ванну й вилізти назад для мене було проблемою. Та я старанно виконувала всі призначення лікарів і за кілька днів відчула полегшення. Крім того, мені підлікували серце. Було це у квітні. Лікарі сказали, що хвороба запущена, тому через півроку треба повторити курс. І ось я знову тут. Одна жінка побачила, як я пересуваюся з двома ціпками, і каже: “Я теж раніше так ходила, але після кількох курсів лікування забула спочатку про один, а потім і про другий ціпок”. Тож я певна, що й мені тут допоможуть.

Санаторій “Сосновий бір” – це уважний і чуйний персонал

Олександр Іванович із Глобиного теж не вперше в санаторії. Він лікує захворювання шлунково-кишкового тракту. Цього разу чоловік приїхав не сам, а з товаришем, який теж дуже задоволений як лікуванням, так і харчуванням, умовами проживання, а особливо – уважністю та чуйністю медперсоналу.

Санаторій У кабінеті кріопроцедур (лікування холодом) ще одна зустріч: із Ніною Іллівною з м. Суми. Жінка страждає артритом і приїжджає в санаторій “Сосновий бір” щороку, відтоді, як переконалася, що лікування дає стійкий ефект як мінімум на рік. Зникають скутість рухів, набряки, біль. Дуже задоволена вона й кріотерапією. Ця процедура (й сам апарат) з’явились у санаторії порівняно недавно, але практично одразу довели свою ефективність.

– Нещодавно робила процедуру кріотерапії лікарю-хірургу, у якого в результаті артриту були набряки рук і скутість рухів, – розповідає медсестра Валентина Хоменко. – Уже після кількох сеансів гнучкість пальців і легкість рухів відновилися. Для хірурга це вкрай важливо!

Санаторій “Сосновий бір” сповна використовує чудодійні властивості хвої

Відомо: хвойне повітря має унікальні лікувальні властивості й допомагає при багатьох недугах.  Природа подарувала цій місцині ще одне багатство: хлоридно-натрієву мінеральну воду “Ташань”, яка успішно лікує хвороби органів травлення й опорно-рухового апарату.
Застосовують у санаторії й сірководневі ванни, грязелікування, електрогрязелікування, озокеритолікування тощо. Додайте до цього найсучасніше медичне устаткування, яке можна знайти хіба що в столичних клініках, і зрозумієте, в чому секрет дивовижного зцілення в санаторії “Сосновий бір”. При цьому врахуйте, що ціни на обстеження чи лікування в Києві вдвічі-втричі, а то й удесятеро вищі, ніж у Власівці! Тож сюди охоче їдуть відпочивальники з усієї України, Ізраїлю, європейських країн тощо.

– Ми прагнемо здешевити вартість путівок, щоб вони були доступними для багатьох наших співвітчизників, – говорить директор – головний лікар санаторію “Сосновий бір” Микола Безпалий. Три роки тому відмовилися від опалення газом і перейшли на дрова. Це суттєво економить ресурси. Самі шиємо постільну білизну, спецодяг тощо. Але ніколи не заощаджуємо на лікувальній апаратурі: постійно закуповуємо різноманітні надсучасні прилади.

Санаторій “Сосновий бір” пропонує повний курс обстеження

Кожен відпочиваючий у нашому санаторії може пройти повний курс обстеження: лабораторні дослідження, ЕКГ, УЗД, електроенцефалографія, доплерографія судин, денситометрія кісткової тканини для діагностики остеопорозу, рН-метрія (внутрішньо-шлункове базальне топографічне визначення кислотності шлункового соку), дуоденальне зондування, ректороманоскопія, енцефалографія голови й реовазографія кінцівок, гінекологічні обстеження тощо.

У “Сосновому бору” лікують захворювання опорно-рухової системи (остеохондроз хребта, протрузію дисків до 8 мм, деформуючий остеоартрит, ревматизм, післятравматичні ураження суглобів). Для цього широко використовуть тренажери Бубновського, масаж, а також підводну витяжку хребта: витягують його в горизонтальному або вертикальному положеннях (залежно від ступеня складності патології) у воді з температурою 36 градусів. У результаті хребет вирівнюється, а оскільки хребет – це центр нервової системи, то покращується кровообіг, загальне самопочуття, краще працюють усі системи організму.

– Також лікуємо захворювання серцево-судинної системи (гіпертонічну, ішемічну хвороби, вегето-судинну дистонію, облітеруючий ендартериїт та варикоз нижніх кінцівок, діабетичні ангіопатії); органів дихання (бронхіти, у тому числі обструктивний та з астматичним компонентом, наслідки запалення легень), – продовжує керівник закладу. – Маємо значний досвід лікування нервової системи, зокрема неврологічних проявів остеохондрозу хребта, невритів, невралгії та інших захворювань периферичної нервової системи, неврозів, депресії, фобічних синдромів.

Із 1998 року до переліку цих захворювань додалися хвороби органів травлення (гастрит, хронічна виразкова хвороба шлунка й 12-палої кишки без загострення, хвороби печінки й жовчного міхура, панкреатит, ентероколіт). Також лікуємо нирки та статеві органи (сечокам’яну хворобу, хронічні пієлонефрити, простатити, імпотенцію), значно поліпшуємо стан після видалення жовчного міхура, резекції шлунка. Допомагаємо й при порушеннях роботи ендокринної системи (неінсулінозалежний цукровий діабет, ожиріння, гіперплазія щитовидної залози).

У своїй роботі широко застосовуємо фізіопроцедури (АМРТ, франклінізацію, дарсонвалізацію, електрофорез, діодинамотерапію, ультразвукову терапію, УФО, КВЧ-терапію, вітафон, магнітотерапію, лазеролікування, лужні, трав’яні інгаляції, біоптрон, соляну кімнату, зрошення мінеральною водою, мікроклізми), а також нетрадиційні методи оздоровлення (психотерапію, голкорефлексотерапію), інформаційно-хвильову терапію.

Звертайтеся: с. Власівка Зіньківського району, тел. :+38 (05353) 9-24-17, 2-40-41; 0-800-509-566; www.sanatorij.com.ua Ліц. МОЗ України №196795.

Зінаїда МАТЯШОВА.