У Біликах і досі смердить

На останній сесії Полтавської облради, яка відбулася 14 липня, громадські активісти порушили питання щодо продовження нелегальної роботи в с. Біликах Кобеляцького району скандально відомого підприємства ТОВ «Сільські традиції».

Його закриття жителі району домагалися кілька років. Тоді однозначної відповіді активісти не отримали. А от сьогодні прес-служба Полтавської ОДА розповсюдила повідомлення про створення робочої групи, що має перевірити підприємство, яке оголосило про припинення своєї роботи. Її очолив директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний.

«18 липня у Полтаві відбулася нарада з питань господарської діяльності підприємства ТОВ «Сільські традиції». Нараду провели, щоб налагодити діалог між жителями Біликів Кобеляцького району та керівництвом підприємства ТОВ «Сільські традиції». Конфлікт тут триває вже не один рік. Нагадаємо, що в березні підприємство остаточно припинило свою діяльність та вивезло все поголів’я свиней з території . Але громадськість і досі скаржиться на неприємний запах, – ідеться у повідомленні ОДА.

«Сморід просто нестерпний. Нічого не змінилося. Наші діти хворіють: на лейкоз захворіли дві дитини. Ми думаємо, що насправді підприємство продовжує свою діяльність. Ми хочемо потрапити на територію та на свої очі побачити, що там відбувається, – розповіла на прийомі у голови ОДА Лідія Плужник, жителька Біликів Кобеляцького району.

Натомість керівництво ТОВ «Сільські традиції» стверджує, що ще в березні вивезли всіх тварин, а розповіді місцевих жителів не що інше, як видумка та наклеп.

У прес-службі Полтавської ОДА нагадують, що ТОВ «Сільські традиції» припинило свою господарську діяльність ще в березні 2017 року. І, за словами заступника директора ТОВ «Сільскі традиції» Романа Калатура, на сьогоднішні всі приміщення свинокомплексу почищені, побілені, опломбовані й жодна тварина там не утримується. І тепер підприємство начебто працює як юридична особа, там числиться п’ять робітників. Вони підтримують чистоту на всій території та утримують комунікації.

Щоб переконатися в правдивості слів керівництва підприємства та задовольнити бажання місцевих жителів, на нараді вирішили створити робочу групу. До неї увійдуть як представники контролюючих органів, так і представники громадськості. Таким складом вони зможуть потрапити на підприємство вже найближчим часом.

Олександр Брусенський

На фото: Так протестували активісти із Біликів проти ТОВ «Сільські традиції» на сесіях облради у березні та квітні 2017 року. Фото автора.