У чотирьох населених пунктах Полтавщини «євробляхери» перекрили рух автотранспорту

акція протесту «євробляхерів»

На Полтавщині, як і в більшості регіонів України, сьогодні почалася безстрокова акція протесту «євробляхерів» – власників автомобілів, ввезених з-за кордону.

За повідомленням поліції області, на території Полтавщини «євробляхери» перекрили рух транспорту у чотирьох населених пунктах. Рух автотранспорту, зокрема, обмежено в Кременчуці, у селі Млини Лохвицького району, в селищі Супрунівка Полтавського району на виїзді з обласного центру, та поблизу села Засулля Лубенського району. Працівники поліції стверджують, що акція протесту «євробляхерів» на автодорогах області створена близько 200 особами на ста автомобілях. Охорону порядку забезпечують чотири десятки працівників поліції.

Правда, ці дані не збігаються з даними, які організатори акції повідомили «ПП». Так, в Лохвицькому районі, за словами координатора акції на імя Дмитро, участь в ній беруть півсотні легковиків. «Євробляхер» повідомляє також, що дорогу в районі села Млини перекрито переважно для великовантажних автомобілів – фур. Легковики знайшли «шпаринку» і таки об’їжджають заблоковану ділянку.

акція протесту «євробляхерів»
Так проходить на Полтавщині (Лохвиця) акція протесту «євробляхерів»

Роман Мохов, керівник ГО «Авто Євро Сила» в Полтаві, який координує протест «євробляхерів» у Супрунівці Полтавського району, повідомив пр

о участь у акції не менше 80 автомобілів своїх однодумців.

«Учасники акції протесту «євробляхерів» стоятимуть до перемоги

«Акція протесту «євробляхерів» проходить мирно. Поліція спостерігає за порядком і не заважає мітингуючим, які обмежили рух транспорту на виїзді з Полтави, – розповів Р. Мохов. – «Євробляхери», наголошую, не перекрили дорогу повністю для транспорту, а частково обмежили на ній рух транспорту. Водії нас розуміють і не протестують. Ми роздаємо їм листівки з нашими вимогами, розповідаємо про мету акції, пригощаємо чаєм…».

За словами Р. Мохова, усі учасники акції на Полтавщині залишаться на дорогах і вночі.

«Акція протесту «євробляхерів» безстрокова. Тому ми будемо протестувати весь час – і в день, і вночі. До цього ми готові. Поки наші вимоги не виконають…», – пояснив головний «євробляхер» Полтави.

 акція протесту «євробляхерів»
Так проходить на Полтавщині (Кременчук) акція протесту «євробляхерів»

За інформацією Д. Мохова, о 15.00 у Верховній Раді, яку теж блокують «євробляхери», почалися перемовини групи нардепів з керівником Всеукраїнської ГО «Авто Євро Сила» Олегом Ярошевичем. Вирішується питання про внесення змін у недавно прийнятий закон про спрощення розмитнення автомобілів, які українці ввозять з-за кордону.

«Євробляхери» закоркували головні автодороги

За повідомлення Інтернет-видання «Українська правда» (www.pravda.com.ua), сьогодні через акції протесту власників автомобілів на іноземних номерах у 23 населених пунктах України ускладнено рух автомобільного транспорту.

Про це «Українській правді» повідомили в прес-службі Міністерства внутрішніх справ.

«Станом на 12.00 в місті Київ і на території 19 областей продовжуються акції представників та прихильників громадської організації «Авто Євро Сила», у яких беруть участь понад 5 тисяч осіб», – зазначили у відомстві.

Під час указаних заходів у 23 населених пунктах обмежується рух автотранспорту», – додали у МВС».

акція протесту «євробляхерів»
Так проходить на Полтавщині (Лубни) акція протесту «євробляхерів»

У той же час Укравтодор повідомив, що через протести, які супроводжуються перекриттям руху транспорту на автодорогах державного значення, ускладнено рух транспорту у 14 областях України. Траси перекрили у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях. Схоже, акція протесту «євробляхерів» охопила всю країну.

Довідка «ПП» про причини акції протесту «євробляхерів»

Акція протесту «євробляхерів» активізувалася після того, як 8 листопада 2018 року Верховна Рада прийняла новий закон про розмитнення ввезених в Україну автомобілів з іноземною реєстрацією. Крім того, законодавці розробили нову систему штрафів за не розмитнені понад встановлені строки автомобілі на єврономерах.

Закон передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його об’єму. Так, для бензинових двигунів об’ємом до 3000 і понад 3000 куб. см вводяться базові ставки відповідно 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об’ємом до 3500 і понад 3500 куб. см вводяться базові ставки відповідно 75 і 150 євро. Також вводиться граничний коефіцієнт віку автомобіля, що становить 15 років.

 акція протесту «євробляхерів»
Так проходить в Полтаві акція протесту «євробляхерів»

За підрахунками, в середньому розмитнення автомобіля, який ввозять з-за кордону в Україну, обійдеться його власнику не менше 750 євро. В окремих випадках, і більше. Це при тому, як наголошують самі «євробляхери», автомобіль, який вже був у вжитку, вони за кордоном можуть придбати за 2000-25000 євро.

«Євробляхери» звинувачують владу в тому, що та, обмежуючи можливості для ввезення авто з-за кордону, захищає інтереси автомобільного лобі, і змушує українців купувати автомобілі у вітчизняних дилерів. Причому, поганої якості, і в 3-4 рази дорожче, ніж автомобілі такого класу коштують у сусідів за кордоном… Тому акція протесту «євробляхерів» може повторитися, в залежності від подальшої політики уряду.

Олександр Брусенський

Фото ГУ Нацполіції в Полтавській області.