У Карлівці та її околиці через лисицю оголосили карантин

За рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Карлівській РДА, з 4 жовтня в райцентрі запроваджено карантин. Крім території Карлівки загрозливою зоною визначено територію радіусом в 10 кілометрів навколо райцентру. В цю зону потрапили села Солона Балка, Іванівка, Федорівка, Попівка, Голобородьківське, Михайлівське та Тагамлицьке.

На сайті Карлівської міськради (https://karlivka-mrada.gov.ua/news/11-35-06-05-10-2017/) зазначено, що карантин введено у зв’язку з виявленням хворої на сказ лисиці. Звір вночі 1 жовтня забіг на обійстя однієї з мешканок Карлівки, де покусала собаку. Потім руда забігла до двору сусідки, де покусала вже трьох собак і двох гусей. Лисицю таки вбили. Патологічний матеріал відправили на аналізи, які 3 жовтня показали, що лисиця хворіла на сказ.

У міськраді Карлівки нагадують, що «З початку 2017 року епізоотична ситуація щодо сказу серед тварин значно ускладнилась в Полтавській області. Станом на 11серпня 2017 зареєстровано 17 неблагополучних пунктів по сказу, де захворіло та загинуло 21 тварина: 11 котів, 2 собаки, 3 лисиці, 3 єнотовидні собаки, 1 ВРХ та 1 лось. Після стабільного благополуччя по сказу тварин з квітня 2012 року (кіт на території міста Карлівки) до 28 березня нинішнього року (кішка на території села Федорівки) це вже сьомий випадок захворювання тварин в чотирьох населених пунктах району в 2017 році».

Олександр Брусенський