У Карлівці за хворого єнота життям відповідатимуть бездомні мурчики і шарики

у Карлівці

Карлівська районна держадміністрація визнала неблагополучною територію райцентру і ввела у Карлівці, та ще кількох населених пунктах в радіусі 10 км від райцентру, карантинні обмеження .

Винуватцем паніки, викликаної виявленням в райцентрі випадку захворювання на сказ, стала єнотовидна собака, тушку якої знайшли в Карлівці. Після лабораторних досліджень виявилося, що тваринка сконала від сказу. Коли це було підтверджено, в РДА скликали термінове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. На ньому ухвалили рішення про введення карантину з метою недопущення поширення страшної хвороби.

Карантин у Карлівці вводиться терміном на два місяці

Поміж «профілактичних» заходів, котрі вживатимуть, є пункт і про відстріл бродячих котів, собак і диких тварин на території мисливських угідь у Карлівці та двох сільських рад. Трупи тварин спалювати.

До речі, рішення щодо відстрілу бездомних тварин торік вже приймала і влада Гадяча. Але реалізовувати не наважилася, адже громадськість у Карлівці повідомлення про це дуже збурило і жителі райцентру стали на захист знедолених тварин.

Випадки захворювання на сказ диких та домашних тварин в 2018 році вже фіксували. Так, 22 лютого житель села Омельник (Кременчуцький район) знайшов на своєму дворі померлого кота. Експертиза встановила хворобу від якої тварина загинула, – сказ…

Олександр Брусенський