У Машівці знову врятували лебедя

Напевне, чимало полтавців пам’ятають пригоду з лебединою родиною, яку торік узимку довелося рятувати на ставку поблизу Машівки, адже шляхетні птахи з якихось причин не змогли відлетити у вирій. На щастя, тоді все скінчилося добре й лебеді знайшли прихисток біля людей… А минулої суботи схожа ситуація знову підняла на ноги чимало небайдужих жителів Машівки, адже в райцентрі знову врятували лебедя, який чомусь не зміг відлетіти разом із родичами й залишився на річці, яка вже почала вкриватися кригою.

«25 листопада спеціалістів Машівського РВ ДСНС викликали до річки, де помітили молодого лебедя, котрий буквально пробивав собі доріжку до берега, ламаючи крихкий лід, щоб вибратися з льодового полону й вийти до людей», – розповів кореспонденту «ПП» начальник обласного управління з питань надзвичайних ситуацій Віктор Стеблянко. – Допомагали рятувати лебедя чимало мішівців, зокрема й голова Машівської РДА Юлія Середа».

Урешті-решт птаха спільними зусиллями врятували. Про те, як проходила «операція», «ПП» сьогодні розповіла очільниця Машівського району Ю. Середа.

«Молодий лебідь  (а птах був молодим, бо мав ще сіре пір’я), очевидно, не зміг відлетіти в теплі краї разом із іншими. А на річці гніздилася лебедина сімя: двоє дорослих та три маленьких птахи, – розповіла Ю. Середа. – У суботу до мене прибігли й покликали до сусіднього будинку, на подвір’я якого прийшов… лебідь. Птах вибирався з річки, що протікає поряд із будинком, ламаючи своєю вагою лід, який уже прихватив водойму. Напевне, він дуже зголоднів, бо одразу пробрався на двір, до місця, де годували курей, а потім зайшов до сараю».

За словами Ю. Середи, вона зателефонувала В. Стеблянку, який почав шукати для птаха притулок. На жаль, до Полтавської державної аграрної академії, де є куточок для перетримки птахів та тварин, додзвонитися не вдалося. Довелося шукати інші варіанти. Надати притулок нещасному птаху зголосилися працівники готельно-ресторанного комплексу «Глухомань», що між Машівкою і Полтавою. Після того, як птах подзьобав курячої їжі й трохи заспокоївся, рятувальник відвезли його до «Глухомані».

«Сподіваюся, що до лебедя там ставитимуться добре. Принаймні, мені це пообіцяли, – каже Ю. Середа. – І птах, що втратив родину і якого занесено до Червоної книги, там благополучно перезимує. Планую цієї середи провідати «нашого» лебедя, а тепер уже підопічного добрих людей – працівників готельно-ресторанного комплексу».

За словами Ю. Середи, у райцентрі вважають, що птах народився запізно через те, що влітку зазвичай на річках підпалюють очерет і вогонь знищує першу кладку яєць. Тому він і не зміг разом із  дорослими птахами відлетіти у вирій.

Як запевнили кореспондента «ПП» у «Глухомані», з крилатим прибульцем усе гаразд. Наразі його помістили в окреме приміщення, де птах проведе кілька днів на карантині. А потім його переведуть у приміщення до решти лебедів, які вже проживають на території ресторанно-готельного комплексу. Наразі їх вісім. Але тепер лебедина родина «глухоманців» поповнилася ще одним шляхетним птахом, про якого там дбатимуть, як про свого…

Олександр Брусенський.

На фото: Юлія Середа. Фото зі сторінки у Фейсбуці Ю. Середи.