У Миргороді урочисто відкрили міст через річку Хорол

26 грудня 2017 року в Миргороді врочисто відкрили реконструйований міст через річку Хорол. Ремонт цього мосту, який було збудовано ще 1962 року, а 2006 року визнано аварійним, тривав два роки. Реконструйований міст через річку Хорол коштував бюджетам усіх рівнів 28,8 млн. грн.

Правда, радість від переможних реляцій про відкриття мосту зіпсували повідомлення про нібито розкрадання грошей під час ремонту. Правоохоронні органи справді тоді відкривали кримінальне провадження і майже рік розбиралися з використанням коштів. Днями в полтавських ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що Слідче управління поліції Полтавщини в Полтавській області відкрило нове кримінальне провадження за фактом розкрадання коштів, виділених на реконструкцію моста у Миргороді. Ішлося про імовірне розкрадання понад 400 тисяч гривень шляхом приписок та завищення плати за роботи.

міст У Миргородській міській раді не забарилися з відповіддю і на офіційному сайті міськради (https://myrgorod.pl.ua/) розмістили коментар Миргородського міського голови Сергія Соломахи щодо ситуації з кримінальними провадженнями.

«Наприкінці 2017 року було введено в експлуатацію центральний міст через річку Хорол

Реконструкція переправи через затримки фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та коригування проектів тривала два роки. Першочергово планувалося використання старих балок (проект 2008 року), однак обстеження демонтованих конструкцій показало, що вони непридатні для подальшої експлуатації, тому довелося коригувати проектно-кошторисну документацію в 2016 році. Відтак було збільшено його кошторисну вартість, у т.ч. за рішеннями сесії Миргородської міської ради та виробничих нарад. Перерахунки призвели до збільшення вартості реконструкції переправи, що і привернуло увагу правоохоронних органів. У ході відкритого кримінального провадження, починаючи з 2016 року, слідчі управління ГУНП в Полтавській області впродовж року проводили перевірки на будівельному майданчику “Реконструкція мосту через річку Хорол”. Але за відсутністю доказів справу було закрито.

Та правоохоронці вирішили перевірити законність збільшення вартості реконструкції моста. Тому, одразу після здачі мосту в експлуатацію, поліція відкрила друге кримінальне провадження за ч.3 ст.191 ККУ та запросила дозвіл до документів щодо прийняття рішення про збільшення кошторисної вартості будівництва.

У ході розгляду справи суддя відмовив у задоволенні клопотання, оскільки прохальна частина носить суто абстрактну форму, бо слідчий не конкретизував, до яких саме документів потрібно отримати доступ. Тож Октябрським районним судом м. Полтави було відмовлено в задоволенні клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Полтавській області. Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає».

Олександр Брусенський

Фото з Інтернету.