У Москві вчора помер колишній заступник командира Полтавської авіадивізії генерал армії Петро Дейнекін

Дейнекін

Про смерть 79-річного генерала армії вчора повідомили зарубіжні ЗМІ. Біографія П. Дейнекіна – колишнього командувача ВПС СРСР, а після його розпаду – командувача ВПС країн СНД, тісно пов’язана з Полтавою.

У січні 1973 року він заступив на посаду командира 226 гвардійського авіаполку, який дислокувався у Полтаві, а в травні цього ж року, прийняв командування 185 гвардійським авіаполком, який теж розміщувався у обласному центрі. З 1975 року П. Дейнекін – заступник командира 13-ї гвардійської авіаційної дивізії до складу якої входили авіаполки, розташовані у Полтаві, Прилуках (Чернігівська обл.) та Шайковці (Калузька область РФ). Її штаб дислокувався у Полтаві. На цій посаді полковник П. Дейнекін перебував до 1977 року, коли його перевели командувати авіаційною дивізією на Далекій Схід.

Навіть Дейнекін після виходу у відставку генерал армії не поривав зв’язків з Полтавою і своїми побратимами – ветеранами авіаполків і авіадивізії. 2008 року, коли він уже проживав у Москві, його запросили на урочистості з нагоди ювілею Полтавських авіаполків. У травні 2013 року П. Дейнекін знову приїжджав на запрошення полтавських ветеранів до обласного центру, де тоді відзначали 70-ліття авіадивізії. Під час перебування в Полтаві він зустрічався з командуванням ВПС України, взяв участь у відкритті каплички в пам’ять про загиблих полтавських військових авіаторів на території авіамістечка тощо.

У Полтавському музеї авіації і космонавтики зберігається прапор ВПС СРСР з вітальним написом полтавцям, що його подарував музею П. Дейнеків на згадку про зустріч 2013 року.

12 серпня 2017 року на авіаційному святі у Москві 79-річний генерал пілотував американський військово-транспортний літак «Дуглас» часів Другої світової війни. Помер льотчик 19 серпня у себе вдома від серцевого нападу.

Олександр Брусенський
На фото: 1. П. Дейнекін дає інтерв’ю полтавським журналістам (2008 рік).
На фото: 2. П. Дейнекін під час зустрічі у Полтаві з командуванням ВПС України (2013 рік).
Фото автора.
Для збільшення зображення –
натисніть на фото