У музеї Івана Котляревського – «Сезон хризантем»

Виставка під назвою «Сезон хризантем» відкрилася 24 листопада в літературно-меморіальній частині музею Івана Котляревського в Полтаві. Її авторка – Олена Пушкарьова, вже знана не лише в Україні майстриня художнього розпису по тканині. Ця виставка стала сонячним штрихом до пізньої осені, наповнивши приміщення музею особливим теплом і лагідністю.

– Ми вирішили, що пережити сумну листопадову пору без робіт Олени Пушкарьової буде складно, тому й запросили до нас художницю цієї осені, – сказала старший науковий співробітник музею Валентина Скриль. – Ці роботи нікого не залишають байдужими. Олена працює у вишуканому напрямку мистецтва, який знаний дуже давно й шанований митцями в усьому світі. Шовк, на якому художниця творить свої незабутні образи, дуже добре сприймає фарбу, сам по собі створює переливи, певнуобразність. Тому полотна Олени аж світяться зсередини. А осінні квіти хризантеми за своєю красою й ліричністю дуже жіночні. Тож і роботи вийшли такими ж прекрасними, як і їхня авторка.

Привітати Олену Пушкарьову прийшли колеги та інші шанувальники її творчості. Голова обласної спілки художників Юрій Самойленко навіть почав філософськи розмірковувати про жіноче мистецтво: «Якщо й існує, то яке воно? Хай це питання залишиться риторичним, бо є й чоловіки, які пишуть м’яко. Але видно, що нинішня виставка справді зроблена руками жінки – працьовитої, чуттєвої. Олена вже має певну кількість виставок всеукраїнського рівня. І, можливо, в неї буде бажання найближчим часом заявити себе претендентом до Національної спілки художників України».

Гідно оцінили роботи мисткині й інші гості музею: заслужений працівник народної творчості України, голова Спілки народних майстрів Полтавщини Євген Пілюгін, історик мистецтва Кім Скалацький, відомий полтавський архітектор Юрій Олійник та інші. Художник Віктор Трохимець-Мілютін не приховував емоцій: «У цій виставці можна прочитати всю Оленину душу, яка дуже хороша. Квіти живі, і ти живи й твори на підтримку Полтави. Наповнюй своїми шедеврами цей світ, щоб він ставав красивішим. Усі ці роботи – на високому рівні».

Провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею В.Г. Короленка Людмила Ольховська назвала роботи Олени Пушкарьової «феєрверк і спалах». «Усі посміхаються, обличчя світлі, – сказала вона. – Побільше б таких картин, то й наше життя змінилося б».

 

Віктор Трохимець-Мілютін не приховував позитивних емоцій.

Євген Пілюгін та Олена Пушкарьова.

Художниця називає історика мистецтва Кіма Скалацького своїм учителем.

А сама художниця подякувала за теплі і щирі слова і прочитала своє есе: «Як казав великий поет, «Дни поздней осени бранят обыкновенно». А я скажу, що пізня осінь – це коли не вщухає дощ, наче батогом підганяє перехожих пронизливий вітер. Під ногами – калюжі, а в калюжах –небо. І ми, наступаючи на небо в калюжах, поспішаємо, аби скоріше сховатися від дощу й холодного вітру. Скоріше, скоріше – і от уже вдома, загорнувшись у теплу ковдру й споглядаючи негоду за вікном, малювати в уяві свою осінь, викохуючи сум, який трансформується в поетичні образи». І ось ці образи перед вами».

Олена розповіла, чому так любить хризантеми. Бо ця квітка не здається навіть у холодну пору року. Буває так, що під снігом можна знайти тоненькі, але живі, гілочки цієї рослини та ще не зів’ялі квіти. Ця вишукана й довершена квітка на тлі природи, що завмерла, спонукає замилитися над контрастом життя і навіть у сумному знаходити промінчики радості.

Тож приходьте в музей Івана Котляревського, щоб знайти свій промінчик надії й натхнення в «Сезоні хризантем».

Людмила ПЕРЕДЕРІЙ.

Фото автора.