У «Полтававодоканал» не знають, чи підвищуватимуть тарифи на воду

тарифи на воду

Керівництво КП ПОР «Полтававодоканал» оприлюднило наміри підвищити тарифи на воду та водовідведення (www.vodokanal.poltava.ua). Зокрема, там планують знову збільшити тарифи на холодну воду та водовідведення. І це при тому, що лише 25 січня 2018 року водоканальці вже збільшили свої тарифи для полтавців у середньому на 40%.

Чому підвищують тарифи на воду, пояснили стандратно 

Черговий непопулярний крок, який змусить полтавців уже наступного року трусити й без того далеко не повними гаманцями, у КП «Полтававодоканал» пояснили, як завжди, стандартно:

«Починаючи з кінця 2017 року почалося стрімке зростання цін (для юридичних осіб) на електроенергію, податки та обов’язкові збори до бюджету, газ природний, централізоване теплопостачання та інші матеріально-технічні ресурси. З грудня 2018 року збільшиться прожитковий мінімум для працездатних громадян, що безпосередньо вплине на збільшення витрат на оплату праці в 2019 році. Все це призведе до збільшення витрат підприємства на виробництво та реалізацію послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Враховуючі це, підприємство зобов’язане ( у відповідності до законодавства) здійснити розрахунки та економічне обґрунтування прогнозних тарифів на 2019 рік…», – пояснюють на підприємстві-монополісті (орфографію збережено – авт.).

Якщо мрії «водоканальців» збудуться, то їхнім споживачам доведеться сплачувати за холодну воду та каналізацію вже помітно більші суми. Зокрема, мешканцям багатоповерхівок замість 21 грн за один куб. м води, доведеться сплачувати понад 23 грн.

Водоканальці запевняють: нові тарифи на воду – лише “наміри”

На фото: В. Воротинцев про тарифи на воду
В. Воротинцев

Очевидно, розуміючи непопулярність своїх намірів, у КП «Полтававодоканал» проект цього рішення коментують обережно. Так, генеральний директор підприємства Василь Воротинцев сьогодні розповів кореспонденту «ПП», що рішення про збільшення тарифів – це всього лише «наміри». Мовляв, підприємство, яким він керує, зобов’язане відповідно до законодавства проводити розрахунки та економічне обґрунтування прогнозованих тарифів на 2019 рік. Цього, за словами В. Воротинцева, вимагає Національна комісія з державного регулювання в сфері комунальних послуг. Тож оприлюднена інформація про підвищення тарифів у 2019 році на холодну воду та водовідведення може так і залишитися інформацією, адже тарифи на послуги КП «Полтававодоканал» у 2019 році «скоріш за все» не підвищуватиме, заспокоїв В. Воротинцев. І підкреслив: підприємство навіть не проводить громадського обговорення цього питання…

Олександр Брусенський

 Фото автора.