У Полтаві «легіонери» агітували за НАТО

У полтаві агітували за НАТО

26 червня в Полтавській ОДА приймали представників Громадської Ліги «Україна-НАТО», які прибули до обласного центру, щоб провести низку заходів, котрі, на їхню думку, сприятимуть збільшенню серед полтавців прихильників євроатлантичній інтеграції України та набуття нею повноцінного членства в НАТО.

Гостей приймав перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький у своєму кабінеті. Правда, початок зустрічі перенесли на півгодини через зайнятість хазяїна кабінету в іншому заході. А. Пісоцький поінформував «легіонерів» про соціально-економічний розвиток Полтавщини, подякував за інтерес Громадської Ліги, який її активісти виявляють до нашого регіону і висловив сподівання, що співробітництво триватиме й надалі. Адже полтавців цікавить все, що пов’язано із НАТО тощо.

Хто за НАТО…

Після столичні гості провели тренінг для представників Полтавської обласної державної адміністрації «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції».

А у другій половині дня – прес-конференцію голови Громадської Ліги «Україна-НАТО» Сергія Джерджа на тему «Об’єктивне та ефективне висвітлення євроатлантичних прагнень України – проблеми, можливості, інструменти: регіональні аспекти». За його інформацією, ставлення до НАТО українців та їхнього бачення проблем вступу до цієї організації поступово змінюється.

агітація за НАТО в Полтаві
А. Пісоцький зустрівся з активістами Громадської Ліги «Україна-НАТО».

Якщо ще недавно чимало українців доволі скептично ставилися до Євроатлантичного альянсу, то після відомих подій на Сході своєї країни, ставлення до НАТО змінилося. За інформацією активістів Громадської Ліги, сьогодні вже 43% населення хочуть бачити Україну в НАТО, а ще 55% – не проти більше дізнатися про Альянс.

«У 2014 році, коли почалась війна, саме тоді кардинально змінилась парадигма сприйняття суспільством безпекових питань і відповідно Євроатлантичного альянсу. До цього привалювала думка, що нам потрібен позаблоковий статус, але ми, як аналітики, розуміємо, що саме цей позаблоковий статус і призвів до війни, – заявив С. Джерджа. – Росія зробила все щоб відокремити Україну від можливих джерел допомоги. Зараз найголовніше, що у людей змінилось відношення до НАТО. З 2014 року ми бачимо зростання підтримки ідеї членства у Євроатлантичному альянсі…».

Активісти Громадської Ліги не приховують того, що головним чинником, через який частина українців прагне вступу до НАТО, стало питання безпеки. Прихильники блоку сподіваються, що НАТО захистить Україну в разі нападу Росії. Правда, не приховували гості, на шляху до НАТО Україна має подолати дуже багато перешкод. Як в економіці та військовій сфері, так і у вирішенні інших протиріч, які нині гальмують процес європейської інтеграції. Без чого шлях до Євроатлантичного альянсу крані не відкриють.

А хто – проти…

Варто зазначити, що далеко не всі українці схвалюють курс керівництва держави на вступ до НАТО. Вважаючи, що це питання необхідно винести на загальноукраїнський референдум, бо воно дуже важливе і свою думку має висловити народ. Таку ідею підтримують не лише пересічні українці, але й представники політичної еліти. Так, днями на одному із українських телеканалів колишній міністр економіки України (1997-1998 р.р.) Віктор Суслов категорично висловився проти вступу України до АТО, вважаючи цей крок не лише помилковим, але й таким, який завдасть шкоди країні та її населенню.

В Полтаві агітували за НАТО
Делегація «легіонерів» біля Полтавської ОДА.

«Курс на НАТО це-курс на війну. Треба розуміти, що в нас агітація іде весь час у помилковому напрямку. Нам говорять: От будемо ми в НАТО – значить Росія на нас не нападе. Росія заявляє інше: Приход України в НАТО – це перетин червоної лінії. Тому, прагнути вступу в НАТО, це прагнути зробити свою країну передовою лінією фронту. В Україну після цього не прийдуть інвестиції. Крім того, розуміючи агресивну політику Росії, вона буде робити все для дестабілізації обстановки в Україні. Для України вигідніше бути нейтральною країною…», – заявив він.

Довідка «ПП»: Громадська Ліга Україна – НАТО – всеукраїнська спілка громадських організацій, які поділяють євроатлантичні цінності, підтримують курс на набуття Україною повноцінного членства в НАТО. Ліга є добровільним об’єднанням та формою співпраці громадських організацій України, будує відносини з органами державної влади, які залучені до реалізації євроатлантичного курсу України, на партнерських засадах та принципах взаємодопомоги у досягненні спільних цілей. Заснована 26 вересня 2003 року і об’єднує 48 громадських організацій України.

Метою діяльності Громадської ліги Україна – НАТО є підтримка зусиль та діяльності організацій-членів об’єднання зі сприяння євроатлантичній інтеграції України та набуття нею повноцінного членства в НАТО. (за матеріалами Вікіпедії).

Олександр Брусенський

Фото автора