У Полтаві облаштують паркувальні місця для людей з інвалідністю

паркувальні місця для людей з інвалідністю

Акція «Маю право на своє паркомісце» відбудеться 20 серпня о 10 годині ранку. У її рамках містяни створять паркувальні місця для людей з інвалідністю необхідних розмірів та з відповідною розміткою на стоянці позаду будівлі нічного клубу VERSAL.

Паркомісце обладнають дорожніми знаками «Місце для стоянки» разом з позначенням «Міжнародний символ доступності» та встановлять позначки-заклики до водіїв не займати паркувальні місця, якщо вони або пасажири не мають інвалідності.

Паркувальні місця для людей з інвалідністю мають спеціальний знак і часто особливу дорожню розмітку

Саме недотримання стандартів, невідповідне облаштування або й зовсім відсутність паркувальних місць для осіб з інвалідністю призводять до дискримінації відповідної категорії населення.

«У нашому місті, навіть після виконання ремонтних робіт дорожньо-транспортного покриття рідко де можна побачити облаштовані паркувальні місця для людей з інвалідністю, які б відповідали державним будівельним вимогам. Наприклад, ширина зони для паркування автомобіля особи з інвалідністю повинна бути не менша 3, 5 метра. Брак пропаганди толерантного ставлення до осіб з інвалідністю та обізнаності з їхніми потребами призводить до того, що пересічні громадяни не готові виконувати правила», – говорить Ірина Твердохліб, регіональний представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Полтавській області.

Облаштування паркувального місця – перший крок «Пілотного проекту по дослідженню толерантного відношення полтавців та гостей міста до людей з інвалідністю на прикладі паркомісць». Проект реалізується в рамках урбаністично-культурного заходу «Майстерня міста Полтава 2018», який уже вкотре організовують КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради та німецька урядова компанія «DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Після облаштування паркувальних місць для людей з інвалідністю у рамках проекту планують протягом місяця проводити дослідження з фотофіксацією, яким чином змінилося ставлення людей до облаштованих парковок, призначених для осіб з інвалідністю. Результати дослідження презентують під час воркшопу на фестивалі «Майстерня міста». Фестиваль «Майстерня міста Полтава 2018» відбудеться з 20 по 23 вересня в м. Полтаві на Театральній площі в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Наталія Норіцина