У Полтаві опалювальний сезон закінчать 10 квітня. А вартість опалення 1 кв.м. у березні становитиме 34,43 грн.

опалювальний сезон

На сьогоднішньому засіданні виконкому Полтавської міської ради ухвалене рішення про закінчення опалювального сезону в обласному центрі 10 квітня 2018 року. У офіційному повідомленні Полтавської міськради з цього приводу говориться, що «Таке рішення було ухвалене у зв’язку з підвищенням середньодобової температури повітря. Нагадаємо, опалювальний сезон завершується за умови, якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищує 8°С».

Через те, що багато полтавців звертаються до абонентської служби КП «Полтаватеплоенерго» по роз’яснення щодо вартості опалення квартир у березні 2018 року, коли різко понизилася температура повітря, на підприємстві виступили з роз’ясненням такого змісту:

«За підсумками березня цього року абонентською службою підприємства проведені нарахування за послугу з централізованого опалення мешканцям багатоквартирних житлових будинків, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005. Нарахування споживачам, які мешкають у будинках, не обладнаних приладами обліку теплової енергії, залежать від фактичної температури зовнішнього повітря у розрахунковому місяці.

Сформовані абонентською службою підприємства рахунки на оплату послуг, котрі невдовзі надійдуть до споживачів, враховують дані Полтавського обласного центру з гідрометеорології, відповідно до яких середня температура зовнішнього повітря в період з 1 по 31 березня 2018 року становить -2,75484ºС проти 0,0ºС, врахованих у тарифі.

Цьогорічний березень видався аномально холодним. Усупереч прогнозам, березень 2018 року став найхолоднішим щонайменше за останні п’ятнадцять років. Так, нормою середньомісячної температури в нашій кліматичній зоні для цього місяця є температура +1,0°С, насправді ж вона була нижчою майже на 3,8°С. Та не лише температурні показники цього березня ставили рекорди. У перший місяць календарної весни випала рекордна кількість опадів, що майже утричі перевищила нормативні.

Отже, при нарахуванні за послугу з централізованого опалення у березні цього року вартість опалення кожного квадратного метра опалювальної площі квартири в будинках, не обладнаних приладами обліку теплової енергії, складає 34,43 грн…» (te.pl.ua).

Олександр Брусенський