У Полтаві перевізники мають знизити плату за проїзд у громадському транспорті

перевізники

Як повідомляла «ПП» (Див. ПП:“Контрреволюція не пройде? У Полтаві страйкують приватні перевізники. Влада заспокоює: ситуація під контролем…”) , 24 вересня 2018 року в Харківському апеляційному адміністративному суді відбувся розгляд справи щодо законності підвищення плати за проїзд у громадському транспорті Полтави. Як відомо, з січня 2018 року перевізники на підставі рішення виконкому Полтавської міськради підняли вартість проїзду у автобусах до 5 грн., а в тролейбусах – до 3 грн.

Що оберуть перевізники: штрафи чи повагу до закону?

Народний депутат Сергій Каплін подав позов до суду з вимогою повернути тарифи на попередні «позиці», бо вважав, що їхнє підвищення відбулося з порушеннями. Судова тяганина тривала понад півроку. Учора суд у Харкові поставив останню крапку в цій справі.
На своїй сторінці у Фейсбуці С. Каплін, який особисто брав участь у засіданні суду, вчора написав про те, що Харківський апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення і визнав незаконним підвищення плати за проїзд у громадському транспорті незаконним. Рішення суду є остаточним і підлягає негайному виконанню.

Отже, перевізники зазнали поразки: проїзд у полтавських автобусах відтепер має зову коштувати 4 грн, а в тролейбусах – 2 грн.

«Після суду «перевізники» матимуть вибір: штраф 20% від обігу коштів (рішення держспоживслужби) або знижувати тарифи.

Ще одне, наші розслідування доводять що щомісяця перевізники платили Мамаю 1000$ за одиницю транспорту. Це провокувало їх працювати в тіні. Це «бабло» для Мамая стало причиною згортання реформи транспорту, купівлі електротранспорту. Для чого? Якщо щомісяця тобі приносять 70 000$?…», – написав С. Каплін (мову оригіналу збережено – авт.).

Полтавців від непомірних апетитів перевізників захистили і Держпродспоживслужбі

Кількома днями раніше ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області на своєму офіційному сайті (https://polvet.gov.ua) повідомило про те, що її спеціалісти перевіряють обґрунтованість та законність підвищення плати за проїзд у Полтаві.

перевізники

«До Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надійшло звернення споживача щодо неправомірного нарахування плати за проїзд певними перевізниками, що надають послуги з перевезення пасажирів громадським транспортом у м. Полтава. На підставі даного звернення, фахівцями Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області розпочато проведення позапланових перевірок зазначених у зверненні суб’єктів господарювання, що надають відповідні послуги. Встановлено, що при наданні послуг перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава та перевезення пасажирів у міському електричному транспорті – тролейбусі, споживачам надається недостовірна інформація про ціну (тариф).

А саме, перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті – автобусі здійснюється за ціною 5 грн. в той час як згідно з чинним затвердженим тарифом ціна повинна становити 4 грн., а перевезення пасажирів у у міському електричному транспорті – тролейбусі здійснюється за ціною 3 грн. в той час як згідно з чинним затвердженим тарифом ціна повинна становити 2 грн.

Відповідним суб’єктам господарювання видано приписи про усунення порушення прав споживачів та приведення цін на проїзд у міському транспорті у відповідність до чинних рішень Виконавчого комітету Полтавської міської ради», – сказано у повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. Отже, перевізники мають знизити вартість проїзду.

Олександр Брусенський

Фото автора.